Opalona skóra a zabieg depilacji laserowej

Z nadejściem wakacji, większość z nas nie ma ochoty, ani czasu na codzienny rytuał usuwania zbędnych włosków za pomocą tradycyjnych metod. Idealnym rozwiązaniem jest depilacja laserowa! Planując zabieg należy pamiętać jednak o odpowiednim przygotowaniu i stosowaniu się do zaleceń specjalistów.

W przypadku depilacji laserowej,  nie można poddawać zabiegowi opalonych już partii ciała. Jest to istotne dla zachowania pełnego bezpieczeństwa. Skóra nie może być opalona przed zabiegiem, ponieważ wskutek opalania w naszym organizmie wytwarza się melanina. Wpływa ona na kolor skóry, a także włosów. Laser wykorzystywany do zabiegu wyłapuje wyłącznie ciemny pigment, dlatego włoski muszą być ciemniejsze od skóry. Inaczej wzrasta prawdopodobieństwo poparzenia skóry laserem.

Około 3 tygodnie przed planowanym zabiegiem należy unikać promieniowania UV. Opalanie, zarówno na plaży, jak i w solarium, wysusza skórę oraz ją podrażnia. Jeśli skóra podczas zabiegu będzie opalona, może to skutkować także powstaniem przebarwień. W drodze do osiągnięcia celu, czyli gładkiej skóry nie wolno zapominać o zdrowiu.

Po zabiegu depilacji laserowej należy chronić skórę przed promieniami słonecznymi oraz nie wolno korzystać z solarium przez okres około 3-4 tygodni. W ciągu dwóch pierwszych tygodnia należy unikać jakiegokolwiek kontaktu wydepilowanych miejsc ze słońcem, a w ciągu kolejnych 7 dni powinna nastąpić rezygnacja z intensywnego opalania. Działanie słońca może nasilić podrażnienie skóry i w efekcie doprowadzić do powstania trwałych przebarwień. Dodatkowo zalecamy stosowanie kremów z wysokim filtrem SPF.

Depilacja laserowa latem?

Według niektórych przekonań depilacji laserowej nie można poddawać się latem i późną wiosną ze względu na zbyt duże działanie słońca podczas tych miesięcy. W rzeczywistości wystarczy jedynie odpowiednio zasłaniać wydepilowaną skórę przed dodatkowym promieniowaniem. Ochronie przed słońcem podlegają wyłącznie miejsca poddane zabiegowi. Jeżeli są to obszary, które całkowicie pozostają ukryte pod ubraniem czy bielizną, to nie należy się obawiać wystąpienia skutków ubocznych. Ryzyko ich wystąpienia jest wówczas minimalne, ponieważ nie dociera do nich światło słoneczne.

Po zabiegu depilacji laserowej skóra może być podrażniona i zaczerwieniona. Jest to normalne i nie należy się martwić. Warto jednak zadbać o odpowiednią ochronę skóry, która zapewni komfort i szybszą regenerację skóry. Polecamy stosowanie kremów chłodzących, które złagodzą podrażnienie skóry.

Post rating

Rating: 5
Created by Support Media