Jak dbać o skórę po zabiegu depilacji laserowej?

Depilacja laserowa stała się w ostatnich czasach bardzo popularnym zabiegiem. Na zabieg depilacji laserowej decyduje się coraz więcej osób, ponieważ metoda ta pozwala pozbyć się na stałe niechcianego owłosienia z poszczególnych części ciała . Powstaje zatem pytanie – jak dbać o skórę po zabiegu depilacji laserowej?

Pielęgnacja skóry bezpośrednio po zabiegu

Bezpośrednio po zabiegu skóra może być podrażniona i zaczerwieniona, dlatego nie wolno narażać jej na inne podrażnienia. Dodatkowe podrażnienia mogą zostać wywołane przez stosowanie źle dobranych kosmetyków. Pierwszego dnia po zabiegu warto zainwestować w maści i kremy posiadające właściwości kojące i chłodzące. Wskazane jest skorzystanie z łagodnych w działaniu produktów z apteki, które nie mają w swym składzie drażniących składników. Jeśli depilacja była wykonywana w pobliżu twarzy, wówczas w dniu wykonania zabiegu należy zrezygnować z makijażu.

Pielęgnacja skóry w dniach następujących po zabiegu

W dniach następujących po zabiegu możesz powrócić do stosowania tradycyjnych kosmetyków pielęgnacyjnych, ale też cały czas obserwuj swoją skórę. Jeśli pojawi się zaczerwienienie czy obrzęk, należy powrócić do stosowania aptecznych preparatów. Do kilku dni po zabiegu powinnaś unikać czynników, które mogą pogłębić zaczerwienienia. Do takich czynników należą między innymi gorące kąpiele, sesje w saunie oraz opalanie. Nie wolno również przemywać skóry preparatami opartymi na alkoholu ani złuszczać skóry (np. za pomocą domowego peelingu).

Post rating

Rating: 5
Created by Support Media