5 korzyści z depilacji laserowej

Depilacja laserowa to najskuteczniejsza dostępna na rynku metoda depilacji. Umożliwia trwałe usunięcie nawet bardzo uciążliwego owłosienia, również z trudno dostępnych miejsc. Zastosowanie lasera to prawdziwa rewolucja w depilacji. Jakie korzyści niesie za sobą depilacja laserowa?

1 . Trwały efekt

Efekty depilacji laserowej są spektakularne i trwałe, jednak na jednym zabiegu nigdy się nie kończy. Nie ma sztywnej reguły, ile zabiegów rozwiąże nasz problem niechcianego owłosienia. Ich ilość jest uzależniona od szeregu czynników takich jak odcień skóry, czy grubość, struktura i kolor włosa. Światło lasera działa jedynie na włosy w fazie aktywnego wzrostu, stąd konieczność cyklicznego powtarzania zabiegu. Zazwyczaj laserem Light Sheer Duet wykonuje się od 5 do 7 zabiegów. Należy pamiętać o właściwym czasie przerw pomiędzy cyklicznie przeprowadzanymi zabiegami. 

2. Oszczędność czasu

Dla osób, które dysponują małą ilością czasu depilacja laserowa jest  idealnym rozwiązaniem. Jednak nie można zapominać o tym, że w celu uzyskania najlepszych efektów, należy wykonać całą serię zabiegów przy zachowaniu odpowiednich odstępów między zabiegami. W przypadku małych partii ciała zalecane przez nas odstępy między zabiegami wynoszą od 6 do 8 tygodni. Jeśli chodzi o większe partie, to od 10 do 12 tygodni. Czas trwania wizyty uzależniony jest od ilości partii, które są poddawane zabiegowi. Depilacja pach trwa tylko 5 min! Pierwsza wizyta w naszym salonie rozpoczyna się od wypełnienia ankiety medycznej, po której odbywa się krótka konsultacja z kosmetologiem. Z tego powodu, na pierwszą wizytę, należy doliczyć dodatkowo 15 min.

3. Oszczędność pieniędzy

Wydając regularnie niewielkie kwoty na tradycyjne maszynki i kremy do golenia, nie odczuwa się zbytnio ubytku gotówki. Jednak zestawiając wydatki na zakup kosmetyków do depilacji w skali kilku lat, otrzymujemy kwotę znacznie przewyższającą koszt serii zabiegów depilacji laserowej.  Metody takie jak wosk czy pasta cukrowa również nie należą do najtańszych, a wystarczają tylko na kilka tygodni, po których wraca się do punktu wyjścia. 

4. Zwiększenie komfortu życia 

Depilacja laserowa zdecydowanie zwiększa komfort życia. Przy tradycyjnym goleniu nierzadko pojawia się problem wrastających włosków. Zdarzają się też podrażnienia,  które mogą być bardzo niekomfortowe. Depilacja laserowa przy użyciu lasera Light Sheer Duet likwiduje ten problem na stałe. Gładkie ciało poprawia również ogólną higienę. Włosy na ciele zwiększają możliwość wystąpienia brzydkiego zapachu. Wynika to z działania bakterii bytujących na skórze. Pot osadzający się na włoskach stanowi źródło nieprzyjemnego zapachu. Ponadto zwiększa ryzyko infekcji. Pomocne zatem będzie pozbycie się włosków z newralgicznych miejsc, takich jak pachy czy okolice intymne

5. Koniec z wrastającymi włoskami 

Niewłaściwa depilacja sprzyja pojawieniu się zapalenia mieszków włosowych. Z tym problemem borykają się zwykle osoby, które używają na co dzień maszynek do golenia. Jeśli chcesz zapomnieć o tym nieestetycznym problemie, warto poddać się zabiegowi laserowemu. Depilacja laserowa usuwa przyczynę, czyli cały włosek wraz z cebulką. Dzięki temu w mieszkach włosowych nie dochodzi do stanów zapalnych wynikających z zakażeń drobnoustrojami, o które bardzo łatwo w trakcie stosowania tradycyjnych metod depilacji, tj. golarka, maszynka czy depilator. Dzięki zastosowaniu lasera Light Sheer Duet będziemy cieszyć się długotrwałym efektem gładkiej skóry bez podrażnień. 

Post rating

Rating: 5
Created by Support Media