LightSheer Duet czy IPL? Wybierz mądrze

Decydując się na zabieg usunięcia zbędnego owłosienia, oczekujemy przede wszystkim wysokiej skuteczności. Wybieramy urządzenia nowoczesne i bezpieczne, które działają szybko i nie absorbują zbyt dużej ilości czasu. Na rynku dostępnych jest wiele urządzeń, więc niekiedy ciężko jest dokonać właściwego wyboru.

Czym różnią się od siebie depilacja laserowa wykonana przy użyciu lasera LightSheer Duet od depilacji urządzeniami typu IPL?

Urządzenie IPL w rzeczywistości nie jest laserem! W skład tego urządzenia wchodzi lampa xenonowa, która wysyła fale różnej długości w kierunku skóry i cebulek włosowych. Światło to oprócz cebulek włosa rozgrzewa także sąsiednie tkanki. Ma to wpływ na większy dyskomfort podczas zabiegu w porównaniu do działania lasera LightSheer Duet, który posiada chłodzącą końcówkę Chill Tip. Światło lasera LightSheer Duet ma wiązki jednakowej długości i jest skierowane bezpośrednio na cebulkę włosa. Dzięki temu laser nie uszkadza tkanek znajdujących się dookoła.

Kolejna różnica tkwi w ilości zabiegów koniecznych do osiągnięcia zadowalających efektów. Urządzenia IPL potrzebują blisko trzy razy więcej sesji zabiegowych, aby osiągnąć zadowalający efekt. Włoski po jakimś czasie odrastają i wraca się do punktu wyjścia.

Najskuteczniejszym i najbardziej bezpiecznym urządzeniem, które ma trwale usunąć niechciane owłosienie, jest certyfikowany laser diodowy LightSheer Duet. Jego fala wnika w naskórek na głębokość dwóch milimetrów, co skutecznie niszczy strukturę włosa odpowiedzialną za jego wzrost. Działanie lasera nie wpływa na funkcjonowanie organizmu, dlatego jest to metoda bezpieczna. Istotą działania lasera LightSheer Duet na mieszek włosowy jest zjawisko selektywnej fototermolizy. Jest to metoda depilacji, która powinna być wybierana zwłaszcza przez osoby ze skórą wrażliwą, skłonną do podrażnień. Laser posiada dwie głowice do depilacji – pierwsza z głowic (ET) mała o wymiarach 9×9 mm z systemem chłodzącym, która służy do skutecznej i precyzyjnej depilacji dowolnych obszarów ciała, jak również miejsc trudno dostępnych. Druga Głowica (HS) łączy w sobie bardzo dużą powierzchnię zabiegową 22×35 mm i podciśnienie Vacum. Pozwala to na szybką, bezbolesną i trwałą depilację prowadzoną na dużych partiach ciała. 

Największe zalety depilacji laserem LightSheer Duet:

  • trwały efekt po wykonaniu odpowiedniej ilości zabiegów (średnio wystarczy 5-8 zabiegów);
  • znacznie krótszy czas zabiegu – większa powierzchnia głowicy powoduje, że zabieg jest 3-krotnie szybszy niż innymi urządzeniami i sposobami (np. depilacja nóg dużą głowicą zajmuje zaledwie 15-20 minut);
  • bezpieczeństwo – do wykonania zabiegu potrzebna jest mniejsza ilość energii, przez co jest on bardziej bezpieczny.

Post rating

Rating: 5
Created by Support Media