Idąc na pierwszą wizytę depilacji laserowej możemy czuć się nieco zestresowani oraz zagubieni. Nie wiemy bowiem do końca jak będzie wyglądał zabieg oraz jakie będą nasze odczucia. Każda wizyta wymaga odpowiedniego przygotowania, aby zabieg mógł przebiec sprawnie.
Dzień przed wizytą należy pozbyć się włosków z partii ciała, które będą poddawane depilacji. Bardzo ważne jest w jaki sposób to zrobimy. Jeśli pozbędziemy się włosków wraz z cebulkami, to laser nie zadziała. Dlatego jedyną dozwoloną metodą jest tradycyjna maszynka. Przed pierwszym zabiegiem należy pozostawić małą powierzchnię (około 1cm x 1cm) z niedogolonymi włoskami w celu określenia barwy, grubości i gęstości włosa. Pozwoli to kosmetologowi określić fototyp skóry oraz dobrać odpowiednie parametry lasera. Skóra przed zabiegiem musi być czysta. W dniu zabiegu nie wolno stosować żadnych kremów, balsamów oraz w przypadku pach – dezodorantu. Dzień przed i w dniu wizyty nie można zażywać leków, szczególnie przeciwbólowych. W przypadku, gdy przyjmuje się jakieś leki na stałe, należy skonsultować to z naszymi specjalistami, ponieważ nie wszystkie są przeciwwskazaniem do wykonania zabiegu, np. leki na tarczyce. Warto pamiętać również o odpowiednim ubraniu.
Dobrze jest dowiedzieć się więcej o urządzeniu, z którego będzie korzystać kosmetolog podczas zabiegu. Najlepszym na rynku laserem jest Light Sheer Duet. Jest to laser spełniający posiadający liczne certyfikaty oraz wyróżnienia. Korzystanie z niego jest bezpieczne oraz daje niesamowite efekty.
Po wybraniu odpowiedniego lasera, przygotowaniu się do zabiegu i jego odbyciu mogłoby się wydawać, że wszelkie kryteria zostały już spełnione. Nie można jednak zapomnieć o najważniejszym, a mianowicie trosce o skórę po zabiegu depilacji. Ważne jest to, by odpowiednio ją nawilżać. Kategorycznie należy unikać kontaktu skóry ze słońcem, ponieważ może dojść do groźnych poparzeń oraz przebarwień. Po zabiegu depilacji nie można się opalać przez okres trzech tygodni. Z tego powodu depilacje tych partii ciała, które ciężko jest nam osłaniać pod ubraniem podczas upalnego lata, należy odłożyć na mniej słoneczne pory roku.