Jak usuwać włosy między zabiegami depilacji laserowej?

Obecnie mnóstwo kobiet decyduje się na wykonanie zabiegu depilacji laserowej. Jej trwały efekt sprawia, że stała się jednym z najpopularniejszych zabiegów. Dziś najczęściej wykonuje się ją przy pomocy lasera LightSheer Duet. Czym wyróżnia się on na rynku? Posiada wszelkie niezbędne certyfikaty, jest także produktem firmy przodującej na rynku w zakresie laserów medycznych oraz kosmetycznych. Dermatolodzy pacjentów borykających się chociażby z problemem wrastających włosków czy zapalenia mieszków włosowych, często wysyłają na zabiegi wykonywane właśnie tym laserem. To tylko kilka dowodów na niezwykłą skuteczność tego urządzenia.

Przygotowując się do zabiegu depilacji laserowej należy mieć świadomość tego, że jeden zabieg nie gwarantuje zadowalającego efektu. Ilość zabiegów wymaganych do usunięcia owłosienia z danej części ciała jest różna. Przykładowo na pachy niekiedy potrzeba jedynie czterech zabiegów, a na okolice bikini może być ich natomiast potrzeba dziesięć. Pomiędzy każdym zabiegiem depilacji, należy zastosować odpowiednią kilkutygodniową przerwę.

Jak radzić sobie z odrastającymi włoskami w okresie między zabiegami depilacji laserowej?

Po każdym zabiegu depilacji laserem widoczne są jakieś efekty. Włoski odrastają słabsze, wypadają, jest ich coraz mniej. To nie oznacza jednak, że nie ma ich wcale. Pomiędzy kolejnymi zabiegami, depilację należy wykonywać przy użyciu maszynki do golenia. Nie można stosować żadnych urządzeń czy też plastrów, które wyrywają włoski wraz z cebulkami. Jest to absolutnie zakazane, ponieważ może bardzo negatywnie wpłynąć na efekt całej depilacji. Z tego powodu posługuj się zwykłą maszynką do golenia, która nie narusza cebulki.

Po zabiegu depilacji laserowej należy przestrzegać również wielu innych zasad, między innymi tych dotyczących pielęgnacji skóry. Nie powinno się stosować żadnych kosmetyków na bazie spirytusu, wysuszającego mydła czy też antyperspirantów, jeśli zabiegowi były poddawane pachy. Należy unikać sauny czy też opalania się. Wskazane jest natomiast łagodzenie objawów podrażnionego naskórka. Można zatem stosować balsamy oraz kremu na bazie łagodzącego Panthenolu czy też innych substancji o podobnym działaniu.

Powyższe zalecenia dotyczą każdej części ciała, a w szczególności bikini, pach, ud, łydek, pośladków czy twarzy.

Post rating

Rating: 3
Created by Support Media