Czy depilacja laserowa jest skuteczna?

Aktualnie możemy zaobserwować sukcesywnie dokonującą się rewolucję, dotyczącą wzorców w obszarze estetyki i higieny ciała. Coraz większy odsetek ludzi, głównie kobiet, podejmuje decyzję o trwałej depilacji swojego ciała. Trwałym usunięciem owłosienia interesuje się również spore grono mężczyzn. Często trwała depilacja związana jest po prostu z wygodą i pędem życia, w którym mamy ograniczoną ilość czasu na czynności związane z pielęgnacją ciała.

Depilacja laserowa laserem LightSheer Duet usuwa niechciane owłosienie trwale i w bezpieczny dla naszego organizmu sposób. Jej powodzenie zależy od szeregu czynników takich jak wcześniejsze sposoby depilacji, rodzaj włosów i kolor skóry czy ustabilizowana gospodarka hormonalna. Aby seria zabiegów została zakończona sukcesem należy bezwzględnie przestrzegać zaleceń medycznych a wcześniej odpowiednio przygotować skórę do wykonania zabiegu.

Istnieje wiele sposobów na pozbycie się owłosienia, jednak tak naprawdę, tylko depilacja laserem gwarantuje całkowite pozbycie się włosów w niepożądanych miejscach. Proces depilacji z pomocą lasera, polega na miejscowym naświetlaniu powierzchni włosa wiązką światła. Poprzez wchłanianie energii przekazanej przez laser zawarty we włosie czarny barwnik, zwany melanina, pośredniczy w trwałym uszkodzeniu: mieszka, cebulki i wszystkich komórek odpowiedzialnych za wzrost włosa. Zabieg w gabinetach epilira przeprowadzany jest przez certyfikowanego kosmetologa i poprzedzony jest ankietą wraz z konsultacją i próbą laserową.

Warto zauważyć, że w celu zapewnienia skuteczności całemu procesowi, zabieg należy powtórzyć zwykle  od 5-8 razy w odstępach od 1 do 2 miesięcy (w zależności od wybranej części ciała). Organizm każdego człowieka jest inny i inaczej też reaguje na depilację laserową. Prawidłowość jest jednak taka, że im włosy są ciemniejsze, czyli zawierają więcej melaniny, tym zabieg jest skuteczniejszy. Należy podkreślić, że usuwanie owłosienia metodą laserową jest całkowicie bezpieczne nie powoduje podrażnień i jest jedyną szansą na gładkie i lśniące ciało.

 

Post rating

Rating: 5
Created by Support Media