Ile zabiegów depilacji laserowej należy wykonać, aby trwale pozbyć się włosów?

Depilacja laserowa to najskuteczniejsza metoda pozwalająca na pozbycie się niechcianego owłosienia. W celu osiągnięcia pożądanych efektów potrzebna jest jednak cierpliwość. Wynika to z faktu, że zabieg depilacji laserowej należy kilkakrotnie powtórzyć, aby osiągnąć pożądany efekt.

Zabieg depilacji laserowej polega na naświetlaniu wiązką światła wybranej partii skóry. Samemu zabiegowi może towarzyszyć uczucie delikatnego ukłucia, swędzenia lub mrowienia. Zależy to od indywidualnych predyspozycji każdej osoby. Zabieg zwykle trwa od kilkunastu do kilkudziesięciu minut. Po zabiegu trzeba pamiętać o odpowiedniej dbałości o skórę. Należy unikać kąpieli słonecznych czy pływania w basenie. Należy także nawilżać skórę oraz unikać peelingu. Te obostrzenia obowiązują przez kilka dni jeśli skóra wykazuje nadwrażliwość po zabiegu.

Włosy na naszej skórze rosną w różnym tempie, a laser działa wyłącznie na włosy w fazie wzrostu (faza anagenu). Z tego powodu, aby trwale usunąć niechciane włosy musimy wykonać serię zabiegów. W ten sposób będziemy mieć pewność, że laser zadziałał na wszystkie włosy. Z tego samego powodu, zabiegi muszą być wykonane w odpowiednich odstępach czasu. Przerwa między zabiegami to okres od 5 do 8 tygodni w zależności od części ciała.

Zwykle wystarcza od 5 do 7 zabiegów, aby pozbyć się włosów z depilowanej powierzchni. Jednak liczba niezbędnych zabiegów może się różnić w zależności od indywidualnych cech, tj. kolor włosa czy fototyp skóry. Najważniejsze, że po zakończeniu serii regularnych zabiegów pozbędziemy się ponad 95% włosów. Pozostałe włosy staną się słabe i jasne, a w praktyce niewidoczne.

Zwykle po pierwszym zabiegu około 30% włosów nie odrasta. Jest to jednak kwestia indywidualna zależna od wspomnianych wyżej czynników, dlatego nie przejmuj się jeśli w Twoim przypadku pierwszy zabieg przyniesie mniejszy efekt. Najważniejsza jest regularność i dbałość o przestrzeganie zaleceń. Zwróć też uwagę na przeciwwskazania do zabiegu (np. nie wolno przyjmować światłoczułych leków przed zabiegiem lub niektórych witamin).

Systematycznie wykonywane zabiegi pozwolą Ci na osiągnięcie pożądanego efektu.

Post rating

Rating: 5
Created by Support Media