Przewaga depilacji laserowej LightSheer Duet nad urządzeniami IPL

Jeżeli decydujemy się na zabieg usunięcia zbędnego owłosienia, oczekujemy przede wszystkim wysokiej skuteczności. Wybieramy urządzenia nowoczesne i bezpieczne, które działają szybko i nie absorbują zbyt dużej ilości czasu. W gabinetach kosmetycznych można spotkać sporo urządzeń różnej klasy i skuteczności.

Czym różnią się od siebie depilacja laserowa wykonana przy użyciu lasera LightSheer Duet od depilacji urządzeniami IPL?

Urządzenie IPL (Intense Pulsed Light) w rzeczywistości nie jest laserem.

W skład tego urządzenia wchodzi lampa xenonowa, która wysyła fale różnej długości w kierunku skóry i cebulek włosowych. Światło to nie działa wybiórczo, gdyż oprócz cebulek włosa rozgrzewa sąsiednie tkanki. Ma to wpływ na większy dyskomfort podczas zabiegu w porównaniu do działania lasera LightSheer Duet, który posiada chłodzącą końcówkę Chill Tip. Ponadto, światło lasera w LightSheer Duet ma wiązki jednakowej długości i jest skierowane na cebulkę z włosem, a ściślej na jego barwnik – melaninę. Dzięki temu laser nie szkodzi tkankom, które znajdują się dookoła.

Kolejna różnica tkwi w ilości zabiegów koniecznych do osiągnięcia zadowalających efektów. Urządzenia IPL potrzebują blisko trzy razy więcej sesji zabiegowych, aby osiągnąć zadowalający efekt. Jednocześnie efekt ten nie jest nawet zbliżony do efektu działania lasera LightSheer Duet.

Laser LightSheer Duet pozwala osiągnąć rezultat w postaci usunięcia blisko 95 % włosów. Pozostałe włosy stają się po serii zabiegów jasne, cienkie, a tym samym prawie zupełnie niewidoczne.

Post rating

Rating: 5
Created by Support Media