Lato rozpoczęło się na dobre. Przez najbliższe miesiące możemy liczyć na naprawdę piękne, słoneczne dni. W tym okresie chętniej odkrywamy ciało. To wszystko sprawia, że ciało trzeba odpowiednio przygotować, aby przechadzać się po plaży w stroju kąpielowym bez skrępowania. Zamiast mozolnie powtarzać zwykłą depilację lub golić nogi co kilka dni, efektywniej i oszczędniej będzie skorzystać z zabiegu depilacji laserowej. Po serii kilku zabiegów będziesz cieszyć się gładkim ciałem na stałe.
Przygotowanie do zabiegu oraz przeciwskazania do jego wykonania
Przygotowania do zabiegu depilacji laserowej należy rozpocząć odpowiednio wcześniej. Warto skorzystać z porady lekarza jeśli mamy jakiekolwiek problemy skórne. Na skuteczność depilacji laserowej wpływ ma kilka czynników. Należą do nich stan zdrowia (w szczególności gospodarka hormonalna organizmu), grubość i kolor włosów oraz karnacja skóry.
Przed zabiegiem należy odstawić retinoidy, czyli pochodne witaminy A. Są one stosowane do leczenia schorzeń dermatologicznych. Musisz też zrezygnować z depilacji oraz opalania się na słońcu lub w solarium. Przed depilacją laserową trzeba odstawić wszelkie leki i zioła, które mają działanie światło uwrażliwiające. Dzień przed zabiegiem golimy włosy maszynką.
Jak przebiega zabieg depilacji laserowej?
Przed zabiegiem kosmetolog przeprowadzi wywiad, aby ustalić istnienie lub brak przeciwwskazań do zabiegu. Następnie wykonuje się próbę laserową na skórze. Jeśli próba wypadnie pomyślnie, wówczas można przystąpić do zabiegu. Melanina, która znajduje się we włosie przenosi energię lasera do mieszka włosowego, który ulega zniszczeniu. Zabieg należy kilkukrotnie powtórzyć, gdyż włosy nie rosną równomiernie, a laser działa wyłącznie na te włosy, które znajdują się w fazie wzrostu (anagenu). Jeśli chodzi o bolesność zabiegu, to jest to kwestia mocno indywidualna. Najwięcej osób opisuje uczucie przy wykonywaniu zabiegu jako lekkie pieczenie lub szczypanie.
Jakich kosmetyków używać, aby odpowiednio nawilżać skórę po depilacji laserowej?
Po zabiegu skóra może być zarumieniona. Skóra będzie też podrażniona. W niektórych przypadkach może pojawić się obrzęk lub zaczerwienienie. Zaraz po zabiegu należy unikać słońca, gorących kąpieli, sauny lub jacuzzi. Pielęgnacja skóry po depilacji laserowej wymaga stosowania kosmetyków nawilżających. Pamiętaj, żeby nie stosować kosmetyków na bazie alkoholu. Do dwóch tygodni po zabiegu nie wolno też stosować peelingu.
Sam zabieg to nie tylko wizyta w salonie, ale także pielęgnacja po zabiegu, która umożliwia skórze odpowiednią regenerację. Najlepsze do tego będą kosmetyki nawilżające, który przywrócą skórze odpowiedni balans. Można poprosić o poradę w aptece, gdzie znajduje się cała gama kosmetyków do pielęgnacji.
Na pewno dobrym wyborem będzie balsam do ciała, który zadziała kojąco na podrażnioną skórę oraz zadba o jej odpowiednie nawilżenie. Wśród zalecanych składników jest alantoina, która działa przeciwzapalnie i ściągająco oraz D-panthenol, który wspomoże regulacje gospodarki wodnej skóry.Odpowiednia pielęgnacja kosmetykami i dbałość o nawilżenie skóry po zabiegu są równie ważne jak sam zabieg.