Depilacja laserowa jest najskuteczniejszą metodą na uzyskanie gładkiej i zadbanej skóry. Po wykonaniu serii kilku zabiegów, efekty depilacji laserowej pozwolą nam zrezygnować z wykorzystywania tradycyjnych metod usuwania owłosienia. Zabieg depilacji laserowej polega na tym, że przy użyciu specjalnej głowicy kierujemy wiązkę światła laserowego na depilowany obszar, a energia przekazywana przez laser prowadzi do zniszczenia mieszka włosowego. W rezultacie włosy przestają odrastać.
Szalenie istotne jest odpowiednie przygotowanie skóry do zabiegu depilacji laserowej. Z tego powodu przed wizytą w salonie należy zapoznać się z przeciwwskazaniami do zabiegu oraz zaleceniami przed zabiegiem. Kosmetolog przed wykonaniem zabiegu przeprowadzi wywiad, który pozwoli ustalić czy skóra może zostać w danym dniu poddana depilacji. Tym samym minimalizujemy ryzyko wystąpienia podrażnień skóry.
Niezależnie od powyższych przeciwwskazań, po wykonanym zabiegu na skórze może pojawić się podrażnienie lub obrzęk. W szczególności w okolicy mieszków włosowych. W okolicy mieszków włosowych mogą pojawić się w szczególności punktowe zaczerwienienia. Reakcja skóry zależy od jej indywidualnej wrażliwości. Rumień i obrzęk na skórze mogą utrzymać się przez kilka godzin. U osób ze szczególnie wrażliwą skórą, opisane reakcje mogą utrzymywać się nawet przez kilka dni i powinny stopniowo zanikać.
Powyższe zmiany są naturalną reakcją. Natomiast należy pamiętać o odpowiedniej dbałości o skórę po zabiegu depilacji. Skóra powinna być odpowiednio nawilżana. Poza tym należy unikać kąpieli słonecznych lub w basenie.
Bezpośrednio po zabiegu depilacji laserowej można zauważyć, że w mieszkach włosowych ciągle znajdują się włoski. Nie oznacza to jednak, że zabieg został wykonany niedokładnie. Włoski wypadną z mieszka po kilku dniach.