Depilacja laserowa to najskuteczniejsza metoda dostępna na rynku, która pozwala pozbyć się zbędnego owłosienia. Po wykonaniu serii kilku zabiegów, można cieszyć się trwałym efektem gładkiej skóry. Zabieg polega na tym, że za pomocą specjalnej głowicy kierujemy wiązkę światła laserowego na depilowany obszar. Energia przekazywana przez laser prowadzi do zniszczenia mieszka włosowego. W rezultacie włosy przestają odrastać.
U większości osób delikatne zaczerwienienie pojawia się już w momencie wykonywania zabiegu. Po wizycie w gabinecie może pojawić się podrażnienie lub delikatny obrzęk skóry. W szczególności w okolicy mieszków włosowych. Jednak nie należy się tym nadmiernie martwić. Zaczerwienienie jest naturalnym objawem, który zwykle ustępuje w ciągu kilku do kilkunastu godzin po depilacji. Stanowi jedną z reakcji skóry. U osób ze szczególnie wrażliwą skórą, opisane reakcje mogą utrzymywać się nawet przez kilka dni i powinny stopniowo zanikać. Reakcja skóry zależy od jej indywidualnej wrażliwości. Powyższe zmiany są naturalną reakcją. Bardzo istotną kwestią jest szczególna dbałość o skórę po zabiegu depilacji laserowej.
1.Stosuj odpowiednie kosmetyki
Odpowiednia pielęgnacja po zabiegu umożliwia skórze odpowiednią regenerację. Najlepsze do tego będą kosmetyki nawilżające, który przywrócą skórze odpowiedni balans. Pamiętaj, żeby nie stosować kosmetyków na bazie alkoholu. Do dwóch tygodni po zabiegu nie wolno też stosować również peelingu. Wśród zalecanych składników kosmetyków jest alantoina, która działa przeciwzapalnie i ściągająco oraz D-panthenol, który wspomaga regulację gospodarki wodnej skóry.
2. Unikaj opalania
Po zabiegu depilacji laserowej należy chronić skórę przed promieniami słonecznymi. Specjaliści, jednogłośnie zalecają, aby po wykonaniu depilacji laserowej unikać ekspozycji słonecznej miejsc poddanych zabiegowi. Należy stosować kremy z wysokimi filtrami SPF, które mają za zadanie chronić przed promieniowaniem UVA i UVB. Zaniechanie przestrzegania tych zaleceń spowoduje, że osłabiona skóra błyskawicznie reaguje na działanie promieni słonecznych. Wysoce prawdopodobne staje się powstanie przebarwień oraz poparzeń. W ciągu dwóch pierwszych tygodnia należy unikać jakiegokolwiek kontaktu wydepilowanych miejsc ze słońcem, a w ciągu kolejnych 7 dni powinna nastąpić rezygnacja z intensywnego opalania. W tym okresie zabronione jest również korzystanie z solarium. Ochronie przed słońcem podlegają wyłącznie miejsca poddane zabiegowi. Jeżeli są to obszary, które całkowicie pozostają ukryte pod ubraniem czy bielizną, to nie należy się obawiać wystąpienia skutków ubocznych. Ryzyko ich wystąpienia jest wówczas minimalne.
3. Nie przegrzewaj skóry
Bezpośrednio po zabiegu bezwzględnie unikajmy zbyt gorącej wody oraz wysuszających mydeł. Jeśli skóra jest bardzo podrażniona, w dniu zabiegu do kąpieli powinniśmy użyć nawet samej wody. Należy też unikać kąpieli w basenie, aż do całkowitego ustąpienia podrażnień skóry. Wynika to z tego, że chlor, którego baseny używają do oczyszczania wody może spowodować dodatkowe podrażnienie. Odpowiednio rozcieńczony chlor nie szkodzi zbytnio skórze, jednakże skóra podrażniona działaniem lasera może zareagować na niego alergicznie. Po zabiegu depilacji laserowej, aż do zniknięcia podrażnienia skóry, należy unikać także sauny i jacuzzi.