Na czym polega depilacja laserowa?

Depilacja laserowa cieszy się obecnie ogromną popularnością wśród fanek medycyny estetycznej. Jednak pomimo takiej powszechności zabiegu, wiele kobiet nadal nie do końca wie, na czym on polega. Jak zatem działa depilacja laserowa LigthSheer Duet?

Zabieg ten poprzedzony jest konsultacją, na której każda pacjentka dowiaduje się, czy nie ma żadnych przeciwwskazań do tego, by wykonać depilację laserem LightSheer Duet. Otrzymuje ona także wskazówki odnośnie tego, jak przygotować skórę do zabiegu, czego unikać, jakie kosmetyki stosować a jakich kosmetyków unikać.

Sama depilacja laserem LigthSheer Duet polega natomiast na przyłożeniu głowicy lasera do odpowiednio przygotowanej skóry. Laser emituje bardzo intensywną wiązkę światła, która pochłaniana jest przez melaninę. Melanina natomiast to barwnik, który zawierają cebulki włosków oraz same włosy. Impuls laserowy, zmienia się w czystą energię termiczną. Pod wpływem energii termicznej niszczą się struktury odpowiadające za wzrost włosków.

Sam przebieg depilacji laserowej jest stosunkowo prosty, jednak zabieg nie jest skuteczny po jednorazowym jego wykonaniu. Należy przeprowadzić serię zabiegów, które wykonuje się w odpowiednich odstępach czasu, w okresie od 6 do 12 tygodni. Ilość zabiegów dla każdego jest określana indywidualnie i zależy od koloru skóry i włosa, a także grubości i struktury włosa. U niektórych kobiet 5 zabiegów wystarczy, by pozbyć się włosków. U innych natomiast może być to 10. Najtrudniejszymi do usunięcia są włoski z twarzy oraz te włosy, które są jasne i delikatne. Stąd, kłopot z depilacją blond włosów. Blond włosy nie zawierają wystarczającej ilości melaniny – podobnie jak włosy siwe i rude.

Depilacja laserowa LightSheer Duet daje trwały efekt jeśli tylko przestrzegamy zaleceń i wykonujemy zabiegi regularnie. Może się zdarzyć, że w niektórych wypadkach trzeba będzie wykonać zabieg przypominający po upływie dłuższego czasu. Czasami uśpione mieszki włosowe zaczynają na nowo produkować włosy, chociażby pod wpływem zmian hormonalnych w organiźmie (np. ciąży).

Po każdym zabiegu depilacji, wymagane jest odpowiednia dbałość o skórę. Stosowanie łagodzących kosmetyków, czy też unikanie opalania. Dzięki temu uzyskuje się jak najlepszy efekt.

Post rating

Rating: 5
Created by Support Media