Ile zabiegów depilacji laserowej potrzeba?

Nowoczesna depilacja laserowa to remedium na ból i dyskomfort towarzyszący dotąd depilacji w domowym zaciszu. To doskonała alternatywa dla tradycyjnych metod depilacji takich jak wosk lub depilator.

Depilacja laserowa — komfort i bezpieczeństwo

Lasery diodowe używane obecnie do depilacji to urządzenia gwarantujące stuprocentowe bezpieczeństwo i komfort. Najnowszej generacji laser medyczny Light Sheer Duet. To urządzenie, które wiązką światła działa destrukcyjnie tylko i wyłącznie na cebulki włosa, nie uszkadzając przy tym okolicznych tkanek. Oznacza to, że za pomocą lasera możemy pobyć się owłosienia bezpiecznie i trwale, a efektem gładkiej skóry w depilowanym miejscu cieszymy się do końca życia. Depilacji laserowej można poddać dowolną część ciała, począwszy od twarzy, poprzez pachy i nogi na miejscach intymnych i okolicach bikini kończąc. Przewaga Lasera Light Sheer Duet nad innymi tego typu urządzeniami polega na posiadaniu dwóch niezależnych głowic, przez co zabieg jest krótszy i praktycznie bezbolesny.

Czy jeden zabieg wystarczy?

Efekty depilacji laserowej są spektakularne i trwałe, jednak na jednym zabiegu nigdy się nie kończy. Nie ma sztywnej reguły, ile zabiegów rozwiąże nasz problem niechcianego owłosienia. Ich ilość jest uzależniona od szeregu czynników takich jak odcień skóry, czy grubość, struktura i kolor włosa. Zabieg przeprowadza się bardzo szybko, depilacja jednej pachy to zaledwie kilka „strzałów” lasera.

Laser działa tylko na włoski znajdujące się w fazie wzrostu. Ponieważ włosy nie rosną równocześnie, dlatego konieczne jest przeprowadzenie serii zabiegów depilacji. Wyróżniamy trzy etapy wzrostu włosa: etap aktywnego wzrostu, etap przejściowy i etap uśpienia. Światło lasera działa jedynie na włosy w fazie aktywnego wzrostu, stąd konieczność cyklicznego powtarzania zabiegu. Zazwyczaj laserem Light Sheer Duet wykonuje się od 5 do 7 zabiegów, aby ostatecznie pozbyć się odrastających pojedynczych włosków.

Należy pamiętać o właściwym czasie przerw pomiędzy cyklicznie przeprowadzanymi zabiegami. Między zabiegami nie wyrywamy włosków depilatorem, pęsetą ani woskiem, a po zabiegu unikamy nadmiernej ekspansji depilowanych miejsc na promienie słoneczne.

Post rating

Rating: 5
Created by Support Media