Depilacja laserowa a opalenizna

Planując zabieg depilacji laserowej musimy pamiętać o kilku ważnych kwestiach. Szczególną uwagę powinniśmy zwrócić na to czy skóra po zabiegu będzie narażona na działanie promieni słonecznych. Nie jest także bezpiecznym pomysłem, aby zabiegowi poddawać opalone już partie ciała z uwagi na możliwość poparzenia skóry laserem. Jeśli wzrośnie zawartość melaniny w skórze sprawi to, że wiązka światła lasera nie będzie wyłapywać włosków. Włoski powinny być ciemniejsze od skóry.

Równolegle, po zabiegu depilacji laserowej należy chronić skórę przed promieniami słonecznymi. Depilacja laserowa może skutkować wystąpieniem podrażnień oraz zaczerwień przez kilka dni po zabiegu. Choć jest to stan przejściowy, to skóra wymaga właściwej ochrony do momentu powrotu do wcześniejszego stanu. Specjaliści, jednogłośnie zalecają, aby po wykonaniu depilacji laserowej unikać ekspozycji słonecznej miejsc poddanych zabiegowi. Należy rozważyć profilaktyczne stosowanie kremów z filtrami, które mają za zadanie chronić przed promieniowaniem UVA i UVB. Zaniechanie przestrzegania tych zaleceń spowoduje, że osłabiona skóra błyskawicznie zareaguje na działanie promieni słonecznych. Wysoce prawdopodobne staje się powstanie przebarwień oraz poparzeń. W ciągu dwóch pierwszych tygodnia należy unikać jakiegokolwiek kontaktu wydepilowanych miejsc ze słońcem, a w ciągu kolejnych 7 dni powinna nastąpić rezygnacja z intensywnego opalania.

Miejsce zabiegu a ochrona przed słońcem

Ochronie przed słońcem podlegają wyłącznie miejsca poddane zabiegowi. Jeżeli są to obszary, które całkowicie pozostają ukryte pod ubraniem czy bielizną, to nie należy się obawiać wystąpienia skutków ubocznych. Ryzyko ich wystąpienia jest wówczas minimalne, ponieważ nie dociera do nich światło słoneczne. Warto pamiętać, że wakacyjna ekspozycja na zachmurzonej nadmorskiej plaży może także przyczynić się do powstania niepożądanych skutków ubocznych. 

Post rating

Rating: 5
Created by Support Media