Czy po zabiegu można się opalać?

Nadmiernie owłosienie ciała często bywa przyczyną dyskomfortu, bądź prowadzi do zaniżonej samooceny. Na szczęście postęp w dziedzinie kosmetologii doprowadził do tego, że niechciane włosy można usunąć bezpowrotnie.

Efekt ten zapewnia depilacja laserowa. Jest to skuteczny zabieg, który polega na trwałym usunięciu owłosienia przy pomocy wysoce skupionej wiązki światła. Jest to zabieg praktycznie bezbolesny, ale wymaga przestrzegania określonych zasad. Pacjent powinien się do nich stosować, aby otrzymać jak najlepsze efekty. Do najważniejszych wymagań stojących przed klientem jest brak opalenizny. Na 3-4 tygodnie przez zabiegiem należy więc zrezygnować z opalania, ponieważ w organizmie wytwarza się wtedy melanina. Wpływa ona na kolor skóry, a także jest odpowiedzialna za kolor naszych włosów. Laser wykorzystywany do depilacji skupia się na ciemnym pigmencie w efekcie czego dochodzi do eliminacji włosa.

Po depilacji laserowej skóra jest podrażniona i zaczerwieniona. Czasami występuje pieczenie, które może się utrzymywać do kilku dni. Z tego powodu po wykonanym zabiegu trzeba wyjątkowo troszczyć się o ochronę skóry. Należy między innymi zadbać o dokładną higienę depilowanych miejsc. Dopuszczalne jest stosowanie kremów chłodzących, które łagodzą objawy podrażnienia skóry, a także stosowanie kremów z filtrami chroniącymi. Po zabiegu depilacji laserowej należy unikać słońca oraz solarium przez okres co najmniej 4 tygodni. Działanie słońca może nasilić podrażnienie skóry i w efekcie doprowadzić do powstania trwałych przebarwień. Z tego powodu należy uważnie słuchać zaleceń kosmetologa, który wykonuje zabieg, ponieważ wie on najlepiej jak zadbać o naszą skórę.

Post rating

Rating: 5
Created by Support Media