Gładka skóra i subtelna opalenizna to obiekty pożądania każdej kobiety. Z nadejściem wakacji, większość kobiet nie ma ani ochoty, ani siły na codzienny rytuał usuwania włosów przy użyciu maszynki do golenia. W tej sytuacji na ratunek przybywa depilacja laserowa. Pozwoli Ci całkowicie zapomnieć o nieestetycznym owłosieniu na nogach, rękach, pachach czy okolicach bikini. W okresie wakacji unikaj eksponowania depilowanych części ciała na działanie słońca. Z tego samego powodu należy unikać solarium przed i po depilacji laserowej.
Istnieje szereg przeciwwskazań do zabiegu depilacji laserowej. Zabieg nie zostanie przeprowadzony u kobiety ciężarnej oraz karmiącej piersią, a także osób, które przeszły lub przechodzą chorobę nowotworową. Przeciwwskazaniem są również choroby skóry: bielactwo, łuszczyca oraz wypryski o podłożu bakteryjnym bądź wirusowym. Jeśli żaden z tych przypadków nie odnosi się do Ciebie, wówczas będziesz mogła skorzystać z depilacji laserem.
W celu uzyskania trwałego efektu, tj. pozbycia się niechcianego owłosienia będziesz musiała wykonać serię kilku zabiegów. Zwykle wystarcza od 5 do 7 powtórzeń wykonywanych w kilkutygodniowych odstępach. Wpływ na skuteczność depilacji laserowej ma również to czy przestrzegasz zaleceń. Kluczowe jest odpowiednie traktowanie skóry przed i po zabiegu. Przed planowanym zabiegiem należy wyłącznie golić skórę i zrezygnować z woskowania i depilatora. Zadbaj, aby skóra nie była narażona na czynniki fotoalergiczne. Znajdują się one w kosmetykach oraz herbatach ziołowych na bazie dziurawca lub nagietka. W szczególności nie opalaj depilowanej skóry.
Wiązka lasera wnikająca w głąb skóry ma działanie drażniące. Z tego powodu zarówno przed jak i po zabiegu unikaj promieniowania UV. Opalanie, zarówno na plaży, jak i w solarium, wysusza skórę oraz ją podrażnia. Jeśli opalona skóra zostanie poddana działaniu lasera może to skutkować bolesnymi zaczerwienieniami, które mogą doprowadzić do powstania przebarwień. W drodze do osiągnięcia celu, czyli gładkiej skóry nie wolno zapominać o zdrowiu.
Należy podkreślić znaczenie stosowania się do zaleceń pozabiegowych. Miejscowe podrażnienia skóry powinny ustąpić w przeciągu kilkunastu godzin pod warunkiem, że skóra będzie intensywnie nawilżana antyalergicznymi kosmetykami o właściwościach odżywczych. Wszelkie aromatyzowane balsamy, czy samoopalacze powinny stać w tym czasie zamknięte na najwyższej łazienkowej półce. Z tego samego powodu co solarium, należy unikać kąpieli w basenie.