Depilacja laserowa w okresie ciąży i karmienia piersią

Naturalne jest, że kobieta chce wyglądać atrakcyjnie w okresie ciąży i karmienia piersią. W tym szczególnym okresie życia nie rezygnujemy z wizyt u fryzjera lub zabiegów upiększających w gabinecie kosmetologa.

Czy możemy jednak poddawać się wszystkim zabiegom, gdy jesteśmy w ciąży? Niestety, nie wszystkie zabiegi są wskazane w tym szczególnym okresie.

W okresie ciąży i karmienia piersią musimy zrezygnować z zabiegów depilacji laserowej, ponieważ w tym czasie w organizmie kobiety zachodzą ogromne zmiany hormonalne. Zmiany te mają wpływ nie tylko na nasze codzienne samopoczucie czy wagę ciała, ale również na kondycję naszej skóry.

Na skutek działania hormonów, skóra w ciąży staje się bardziej ukrwiona i wrażliwa na działanie czynników zewnętrznych. Łatwo dochodzi do jej podrażnienia, obrzęku, a nawet uszkodzenia. Narażenie skóry na działanie wiązki światła laserowego w okresie ciąży może doprowadzić do niepożądanych i trwałych zmian na naszej skórze.

Z tego powodu, należy powstrzymać się od wykonywania zabiegów depilacji laserowej, aż do zakończenia ciąży lub laktacji. W tym okresie należy stosować łagodniejsze dla skóry metody usuwania nadmiernego owłosienia.

Post rating

Rating: 5
Created by Support Media