Przewaga depilacji laserowej nad domowymi metodami depilacji

Piękna, gładka skóra to marzenie każdej kobiety. Idealna depilacja to taka, po której naskórek jest miękki i aksamitny. Depilując ciało chcemy pozbyć się problemu podrażnień i wrastających włosków. Czy da się to osiągnąć? Co zrobić, aby ten zabieg nie kojarzył się wyłącznie z bólem? Przyjrzyjmy się dwóm popularnym metodom usuwania zbędnego owłosienia – depilacji laserowej i domowym sposobom depilacji.

Domowe metody depilacji

Kobiety najczęściej usuwają nadmierne owłosienie w domu przy użyciu maszynek do golenia, kremów lub plastrów do depilacji. Część kobiet decyduje się na domową depilację woskiem. Wszystkie wymienione metody mają wiele wspólnych cechy. Przede wszystki są bolesne, a większość z nich podrażnia skórę. Bardzo często prowadzą do zapalenia mieszków włosowych. Ile razy marzyłaś o tym, żeby raz na zawsze usunąć owłosienie z okolic bikini, pach, ud i łydek? Wielu kobietom doskwiera meszek nad górną wargą, czyli wąsik. Depilowanie delikatnej skóry na twarzy zamienia się w koszmar.

W odpowiedzi na powyższe problemy pojawiła się oferta depilatorów, dzięki któym możesz szybko i prawie bezboleśnie wydepilować ciało w domowych warunkach. Propozycja jest kusząca, ponieważ dzięki depilatorom oszczędzasz czas. Większość domowych depilatorów opiera się na technologii fotoepilacji, czyli depilacji światłem. Na czym dokładnie polega działanie fotoepilacji i jakie efekty możemy osiągnąć używając takiego depilatora? Najlepiej prześledzić to na przykładzie najpopularniejszego obecnie domowego depilatora.

Depilator Philips Lumea

Philips Lumea to absolutny lider wśród depilatorów domowych. Philips Lumea to zestaw do fotoepilacji, czyli depilacji światłem. Przy jego pomocy możemy usunąć niechciane włoski na nogach, brzuchu, pachach czy okolicach bikini. Na czym polega jego działanie? Fotoepilacja polega na wysyłaniu impulsów światła w głąb skóry. Światło lasera jest absorbowane przez barwniki zawarte we włosie. Następnie światło przekształca się w ciepło, które uszkadza włos jak i cebulkę włosową. Fotoepiliacja działa na owłosienie, które znajduje się w fazie wzrostu, dlatego zabieg trzeba powtarzać, aby uszkodzić kolejne wzrastające włosy. Depilacja światłem wymaga, więc wykonania około 10 do 12 zabiegów. Zwykle po około 6 miesiącach zabiegi trzeba powtórzyć, ponieważ uszkodzone cebulki włosowe ulegają regeneracji a włosy zaczynają ponownie rosnąć.

Bez dwóch zdań, depilator domowy ma wiele zalet. Jego lampa wysyła ponad 100 000 błysków, co powoduje, że usuwanie włosków przebiega szybko. Depilator umożliwia dostosowanie intensywności światła, dzięki czemu możemy dopasować tryb urządzenia naszego typu skóry. Zestaw posiada  także zabezpieczenia zwiększające komfort użytkowania. Należy do nich filtr UV, który ma za zadanie chronić skórę przed promieniowaniem ultrafioletowym. Wedle relacji usunięcie zbędnego owłosienia z nóg, pach oraz okolic bikini zajmuje nie więcej niż 15 minut. 

Efekty fotoepilacji

Jeśli Twoim celem jest pozbycie się włosów na stałe, musisz wiedzieć o jednym. Powtarzanie depilacji światłem powoduje, że włosy bedą stawać się słabsze, jaśniejsze oraz mniej widoczne. Na pierwszy rzut oka to świetna wiadomość, ponieważ pozbywasz się problemu nadmiernego owłosienia na długi okres czasu.  Po jakimś czasie jednak zabraknie barwnika we włosach dzięki, któremu depilacja światłem działa. Im jaśniejsze się stają włosy, tym mniej zostaje w nich barwnika niezbędnego do absorbowania światła lasera. Z tego powodu depilator domowy to świetne rozwiązanie, ale niekoniecznie dla tych, którym marzy się usunięcie owłosienia raz na zawsze.

Laser LightSheer Duet

Bezsprzecznie najskuteczniejszą oraz najnowocześniejszą metodą usuwania owłosienia jest obecnie laser LightSheer Duet. Jest to laser diodowy, który niszczy cebulkę i macierz włosa. Upraszczając – macierz włosa to część cebulki, która odpowiada za jej odżywianie. Jeśli zabraknie macierzy, wówczas cebulka nie będzie miała odpowiedniego pożywienia, aby zasilić odrastanie włosa.

Sam zabieg depilacji laserem LightSheer Duet polega na tym, że promień lasera wnika na 2 do 5 mm w głąb skóry niszcząc między innymi macierz włosa. Jak do tego dochodzi? Ciemny barwnik znajdujący się we włosie, czyli melanina transportuje energię lasera do mieszka włosowego. Ile trwa zabieg? Zazwyczaj zajmuje od kilku do kilkudziesięciu minut w zależności od części ciała. Laserowa depilacja jest stosowana do praktycznie każdej części ciała – bikini, szyi i barków, brzucha, dłoni, klatki piersiowej, łydek, pach, pleców, pośladków, rąk, stóp, twarzy i ud. Zabieg polecany jest zarówno kobietom, jak i mężczyznom.

Depilacja laserowa jest pełni bezpieczna, ponieważ laser działa jedynie powierzchniowo. Tym samym nie ma negatywnego wpływu na resztę organizmu. Jego zaletą jest działanie punktowe, dzięki czemu wzrasta nie tylko poziom bezpieczeństwa, ale i skuteczność. Nie musimy obawiać się poparzenia czy uszkodzenia powierzchni skóry, ponieważ urządzenie posiada specjalny system chłodzenia Chill Tip.

Jakich efektów możemy się spodziewać? Po pierwszym zabiegu możemy stracić nawet 20% włosów. Jeśli jednak nie widzisz spektakularnych efektów po pierwszym czy drugim zabiegu, nie powinnaś się martwić. Najważniejsza jest systematyczność w wykonywaniu serii zabiegów. Po całej serii możemy pozbyć się trwale nawet do 98% włosów.

Ile zabiegów trzeba wykonać? Wszystko zależy od rodzaju oraz koloru owłosienia, ale zazwyczaj jest to od 4 do 8 zabiegów.

Czasowe uszkadzanie włosa czy ich trwałe zniszczenie?

Fotoepilacja przy użyciu depilatorów domowych cieszy się dużą popularnością. Jeśli zależy nam jednak na skutecznym i trwałym usunięciu włosów z poszczególnych części ciała, najlepszym wyborem będzie laser LightSheer Duet.

Przyczyna wynika z różnicy w działaniu lasera LightSheer Duet a depilatora domowego opartego na fotoepilacji. Depilator jedynie uszkadza włosy, które odrastają dużo słabsze. Laser LightSheer Duet natomiast niszczy części włosa odpowiadające za jego wzrost.

Wybór wydaje się oczywisty jeśli zależy nam na trwałych efektach. Jeśli dodatkowo porównamy cenę depilatora domowego z ceną serii zabiegów laserem LightSheer Duet, wówczas szala zdecydowanie przechyla się na korzyść LightSheer Duet.

Post rating

Rating: 5
Created by Support Media