Ile zabiegów potrzebnych jest do usunięcia zbędnego owłosienia na bikini?

 

Do pełnej satysfakcji z zabiegów potrzebne jest wykonanie serii zabiegów, w ilości średnio 5-8 w ściśle określonych odstępach czasowych. Oczywiście powodzenie depilacji uwarunkowane jest szeregiem parametrów tj. kolor skóry, kolor włosków, ich gęstość, grubość oraz tym, jakie metody depilacji stosowaliśmy wcześniej.

depilacja laserowa bikiniWłoski w strefie bikini charakteryzują się tym, że są zazwyczaj bardziej sztywne, grubsze i ciemniejsze niż na innych częściach ciała, więc są z reguły łatwiejsze do usunięcia.Metoda depilacji laserem charakteryzuje się najwyższą możliwą skutecznością i pozwala na trwałe usunięcie blisko 95-98% niechcianego owłosienia.

Laser nie powoduje negatywnego wpływu na zdrowie oraz funkcjonowanie organizmu. Warto pamiętać, że wiązka lasera nie przechodzi przez nasze ciało, wnika jedynie na głębokość umocowania włosa po to, aby trwale go zniszczyć. Depilacja laserowa to metoda pozwalająca na trwałą redukcję owłosienia. Dodam, że laser LightSheer Duet jest laserem najnowszej generacji, który posiada szereg certyfikatów gwarantujących bezpieczeństwo i potwierdzających najwyższą skuteczność tj. FDA, CE czy ISO 9001

Depilacja laserowa jest zabiegiem, które trwale redukuje owłosienie. Te włoski, które zostały usunięte laserem odrastać nie będą ponieważ laser zniszczył włos wraz z otaczającą go macierzą. Proszę jednak pamiętać, że nasz organizm nieustannie poddany jest zmianom. Mam na myśli okres dużych zmian hormonalnych tj. ciąża, menopauza. Zdarza się więc, że pod ich wpływem produkuje nowe mieszki włosowe. W takich sytuacjach odrost nie stanowi zazwyczaj 5-10% włosków. Jeśli odrastają to wyjątkowo cienkie, “meszkowate”,  słabe. Warto wykonać wówczas zabieg przypominający.

Co druga kobieta wykonuje zabieg depilacji bikini, czyli w praktyce to wzgórek łonowy, wargi sromowe, pachwiny, ale zauważamy, że trend na bikini tzw. brazylijska, które dodatkowo obejmuje linię międzypośladkową jest coraz częściej wybierany przez nasze Pacjentki. Panowie nie ustępują Paniom, zdarza się, że Pacjent poszerza zakres depilacji o pośladki wraz z linią międzypośladkową. Depilacja całościowa bikini męskiego to  Boyzilian – słowo się wzięło od połączenia Boy i Brazylian .

Panie równie często depilują nogi, ręce i twarz. W przypadku twarzy najczęściej depilowanym obszarem jest linia nad górną wargą tzw. “wąsik”. Depilacja tej części ciała trwa kilka minut a zabieg należy do nieodczuwalnych. Panie bardzo często obawiają się etapu przygotowania do depilacji “wąsika” – czyli depilacji maszynką jednorazową. Pierwszym etapem zabiegu jest zawsze konsultacja medyczna wraz z próbą laserową do której nie należy pozbywać się włosków z całego obszaru.

 

Post rating

Rating: 5
Created by Support Media