Czy zabiegom depilacji laserowej można się poddać o każdej porze roku?

 

Zabiegi depilacji laserowej mogą być wykonywane przez cały rok pod warunkiem, że przestrzega się odpowiednich zaleceń po zabiegowych lub wybiera niektóre partie ciała do depilacji.

depilacja laserowa nóg

Ponieważ metoda ta polega na precyzyjnym skierowaniu wiązki światła w ciemną cebulkę włosa to – im większy jest kontrast między kolorem skóry, a kolorem cebulki – tym łatwiej laserowi jest wychwycić mieszek włosa. Ponadto, wiązka lasera emituje promieniowanie, które utrzymuje się w skórze przez około 2 tygodnie, i dlatego ważne jest, aby w tym czasie nie wystawiać partii ciała, które były poddane zabiegowi na dodatkowe promieniowanie.  

Opalanie też może uwrażliwić skórę na działanie fali świetlnych i spowodować, że wzrośnie dyskomfort podczas zabiegu. Dlatego w okresie letnim zaleca się zabiegi na takie partie ciała jak: bikini czy pachy, ponieważ można je bezpiecznie chronić przed słońcem poprzez zakrycie odzieżą.

Najlepszą porą na zabiegi innych partii ciała jak nogi, klatka piersiowa, brzuch, plecy, twarz (wąsik, broda) jest jesień i zima, nie tylko ze względu na promienie słoneczne, ale też na ilość koniecznych serii i czas jaki jest potrzebny do uzyskania trwałego efektu, by właśnie latem cieszyć się gładką skórą.

 

 

fot. epilira

 

Post rating

Rating: 5
Created by Support Media