Czy to prawda, że zabieg depilacji laserowej jest bezbolesny?

Zabieg depilacji laserowej jest praktycznie bezbolesny. Jednak odczuwanie bólu to kwestia bardzo indywidualna – każdy człowiek ma inny próg bólu – coś co dla jednej osoby jest nieprzyjemnym odczuciem, na innej nie zrobi wrażenia. Moment trafienia promienia lasera diodowego w mieszek włosowy jest odczuwalny.

laser Light Sheer DuetJednak niewielki dyskomfort z tym związany (o ile nim jest) jest redukowany dzięki temu, że laser diodowy posiada specjalną nakładkę chłodzącą oraz system zasysania skóry, co zmniejsza uczucie odczuwania zabiegu. Porównując depilację laserową z zabiegiem woskowania lub usuwania włosków domowym depilatorem – depilacja laserowa jest prawie bezbolesna, jednak jest bardziej odczuwalna od pozbywania się włosków maszynką do golenia. Czasopisma medyczne określają stopień bolesności zabiegu z użyciem lasera diodowego jako 3 w skali od 1 do 10 (gdzie 1 to zabieg bezbolesny).

Jeśli chcesz sprawdzić odczuwalność zabiegu, możesz umówić się na bezpłatną konsultację i próbę laserową, dzięki której dowiesz się jak reaguje ciało na działanie urządzenia. Próba laserowa w gabinetach epilira jest bezpłatna. Pozytywna kwalifikacja do zabiegu daje możliwość wykonania pierwszego zabiegu jeszcze tego samego dnia. 

fot. epilira

Post rating

Rating: 4.7
Created by Support Media