Jak ubrać się na zabieg depilacji laserowej?

Zabieg depilacji laserowej wymaga nie tylko prawidłowego przygotowania skóry, ale także właściwego stroju, który zapewni komfort i wygodę. Skóra po wizycie może być zaczerwieniona i tkliwa, a u niewielkiej ilości osób może wystąpić tzw. obrzęk okołomieszkowy.

Dzięki odpowiedniemu ubiorowi możemy uniknąć podrażnień. Zdecydowanie wpływa on również na nasze dobre samopoczucie! Dodatkowo stanowi naszą ochronę, na przykład przed promieniami słonecznymi. W ten sposób unikniemy poparzeń oraz przebarwień na naszej skórze.

Jak więc ubrać się na zabieg depilacji laserowej? 

Jeżeli depilacja obejmuje okolice bikini, konieczne dobranie bielizny, która po zabiegu nie będzie powodowała podrażnień depilowanego obszaru. Najlepiej sprawdzi się cienka, bezszwowa bielizna z delikatnego materiału. W przypadku depilacji przedramion, warto ubrać się w koszulkę z długim rękawem, aby po zabiegu słońce nie miało dostępu do świeżo wydepilowanej laserem skóry. Depilacja twarzy również wymaga dużej i starannie dobranej ochrony – po depilacji tej wrażliwej okolicy zalecane jest używanie kremu z wysokim filtrem SPF. Pomocnym akcesoriem będzie również czapka z daszkiem lub kapelusz, który ochroni twarz przed promieniami słonecznymi. Depilowanie nóg na wiosnę lub z początkiem lata również wymaga wstrzemięźliwości słonecznej. Po wykonanym zabiegu nie należy ubierać krótkich spodenek, spódnic. Idealne będą długie, przewiewne lniane spodnie lub zakrywająca nogi długa spódnica. Istotne jest to, aby skóra po depilacji laserem mogła “oddychać”. Grube i obcisłe jeansy mogą spowodować obrzęk skóry, otarcia a w konsekwencji dyskomfort po wykonanym zabiegu.

W przypadku depilacji wykonywane laserem należy ubierać się tak, aby nie podrażniać świeżo depilowanej skóry. Zastrzeżenia te dotyczą zwykle dnia, w którym wykonywana jest depilacja laserem. Bardzo ważne jest zaopatrzenie się w krem z wysokim filtrem, co najmniej 50 SPF. Ochrona skóry przed promieniami słonecznymi (minimum 2 tygodnie przed i 3 tygodnie po depilacji laserem) jest obowiązkowa! Pamiętaj, że po zabiegu należy odpowiednio dbać o skórę.

Post rating

Rating: 3
Created by Support Media