Depilacja laserowa w trakcie okresu

Zabieg depilacji laserowej planujemy zazwyczaj z co najmniej kilkudniowym wyprzedzeniem. Może się jednak zdarzyć, że w dniu oczekiwanej wizyty pojawia się menstruacja. Czy można poddać się zabiegowi depilacji laserowej w trakcie miesiączki? Czy jest to bezpieczne?

Podczas menstruacji w organizmie kobiety dochodzi do znaczących zmian hormonalnych. Spada poziom żeńskich hormonów: progesteronu i estrogenów. Te dwa hormony mają wpływ nie tylko na nasze samopoczucie czy zatrzymanie wody w organizmie. Wpływają one również na stan skóry i jej reakcję na czynniki mogące powodować podrażnienia. Podczas menstruacji skóra jest wrażliwsza i bardziej tkliwa. Z tego powodu skóra może silniej zareagować na aplikowaną na nią wiązkę światła laserowego.

Menstruacja nie stanowi bezwzględnego przeciwwskazania do depilacji laserowej, dlatego można poddać się zabiegowi w trakcie okresu. Należy jednak pamiętać, że może wystąpić silniejsza niż zwykle reakcja skóry na działanie lasera. Jedynym przeciwwskazaniem do depilacji laserowej w tym okresie są obfite menstruacje, które powodują znaczne dolegliwości bólowe. Jeżeli samopoczucie kobiety podczas miesiączki nie powoduje dużego dyskomfortu – można skorzystać z tej metody. Warto jednak zastanowić się nad przełożeniem zabiegu na czas po zakończeniu menstruacji, aby uniknąć ostrzejszej reakcji skóry. Dodatkowo trzeba pamiętać o tym, że środki przeciwbólowe są przeciwwskazaniem do wykonywania zabiegu, dlatego dzień przed i w dniu wizyty nie można przyjmować leków. Jeśli partią ciała, którą chcesz poddać zabiegowi, jest bikini, to musisz zadbać o odpowiednim zabezpieczeniu się. W tej sytuacji najlepiej sprawdzi się tampon. Odpowiednie przygotowanie do zabiegu, to konieczność!

Post rating

Rating: 5
Created by Support Media