Czym różni się epilacja od depilacji?

Depilacja laserowa jest obecnie najskuteczniejszym  sposobem na trwałe pozbycie się niechcianego owłosienia z dowolnie wybranej części ciała. Przed przystąpieniem do depilacji LightSheer Duet należy zapoznać się z szeregiem przeciwwskazań i zaleceń do zabiegu. Natknąłeś się kiedyś na pojęcie epilacja? Poniżej zdradzamy czym wyróżnia się ta metoda i co ma wspólnego z depilacją laserową.  

Cel epilacji i depilacji jest taki sam – uzyskania gładkiej skóry, pozbawionej zbędnego owłosienia. Całkowicie odmienne są za to takie kwestie, jak specyfika zabiegu oraz trwałość efektów. 

Depilacja to usunięcie łodygi włosa, czyli części włosa znajdującego się nad powierzchnią skóry. Jest to zabieg o rezultatach krótkoterminowych, ponieważ włos po jakimś czasie odrasta. Natomiast epilacja to laserowe usuwanie włosów o efekcie długoterminowym, a właściwie trwałym. Zabiegi epilacji niszczą bowiem jedyną żywą część włosa – mieszek włosowy wraz z macierzą (usunięcie włosa wraz z częściami zlokalizowanymi w skórze właściwej), dzięki czemu włos zostaje usunięty na stałe i już nigdy nie odrośnie w tym miejscu.

Druga zasadnicza różnica polega na tym, że depilować włosy możemy właściwie w każdym momencie. Wystarczy, że łodyga włosa wyrasta ze skóry na tyle, że możemy ją uchwycić – czy to depilatorem, woskiem, maszynką, czy światłem IPL. Natomiast zabiegi epilacji laserowej (bo tylko w przypadku terapii laserowej możemy mówić o trwałej epilacji) wymagają pewnych ograniczeń czasowych. Przede wszystkim są skuteczne wyłącznie w odniesieniu do włosów, które znajdują się w fazie wzrostu, zwanej anagenem. Krótko mówiąc – epilacja to depilacja wykonana za pomocą specjalistycznego lasera. 

Obecnie najskuteczniejszym i najbardziej bezpiecznym laserem medycznym dostępnym na rynku jest laser diodowy LightSheer Duet. Jego fala wnika w naskórek na głębokość dwóch milimetrów, co skutecznie niszczy strukturę włosa odpowiedzialną za jego wzrost. Działanie lasera nie wpływa na funkcjonowanie organizmu, dlatego jest to metoda bezpieczna. Laser posiada dwie głowice do depilacji – pierwsza z głowic (ET) mała z systemem chłodzącym, która służy do skutecznej i precyzyjnej depilacji dowolnych obszarów ciała, jak również miejsc trudno dostępnych. Druga Głowica (HS) z systemem Vacum jest przeznaczona dla większych powierzchni.

Post rating

Rating: 5
Created by Support Media