690-432-015, 518-596-223 (codziennie 9-20) info@epilira.pl

Jak łagodzić podrażnienia po depilacji laserowej?

Dodano: 2016-08-04 12:07:13
Jak łagodzić podrażnienia po depilacji laserowej?

 

Normalną reakcją skóry na zabiegi depilacji laserowej to obrzęk okołomieszkowy i zaróżowienie skóry poddawanej depilacji. Intensywność tej reakcji jest różna indywidualnie.

Najlepiej zaopatrzyć się w środki łagodzące typu panthenol, alantan, a jeśli nie odczuwamy żadnych podrażnień to wystarczy zwykły nawilżający balsam.

 

Czy depilacja laserowa niszczy skórę?

Dodano: 2016-07-28 13:38:31
Czy depilacja laserowa niszczy skórę?

 

Depilacja laserowa nie niszczy skóry. Co najwyżej jest zaróżowienie skóry i obrzęknięcie, które trwa najwyżej kilka dni. Wręcz przeciwnie, nasi klienci zauważają znaczną poprawę kondycji skóry. Prawdopodobnie wynika to z tego, iż włosy odrastają wolniej i są słabsze, a co za tym idzie rzadziej podrażniamy skórę maszynkami do golenia. Również przebarwienia po wrastających włosach się regenerują i jaśnieją.

 

Czy skóra po depilacji laserem LightSheer Duet jest mocno podrażniona?

Dodano: 2016-01-05 17:16:03

 

Nie jeden z nas przed rozpoczęciem jakichkolwiek zabiegów sięga do skarbnicy wiedzy jakim jest internet. Warto sprawdzić opinie o gabinecie i osobach wykonujących zabieg. Jednak jeżeli chodzi o stopień bólu i reakcji skóry po zabiegach czasami nie warto sprawdzać w internecie.

Każdy organizm reaguje indywidualnie, poza tym są różne rodzaje laserów- bardziej bolesne i też mniej. Dlatego też warto udać się na próbę laserowa i przetestowania na sobie progu bólu.

Podobnie jest z reakcją skóry po zabiegu, jedna reaguje mocniej, druga zaś praktycznie nie widać śladu po zabiegu. Normalna reakcja skóry to zaróżowienie i obrzęk okołomieszkowy, który schodzi maksymalnie do 3 dni. Różne czynniki powodują, że reakcja skóry może być mocniejsza. Mają na to wpływ między innymi zażywane różne leki, kremy czy balsamy.

Dlatego serdecznie zapraszamy na bezpłatną próbę laserową z konsultacją.

Depilacja miejsc intymnych

Dodano: 2016-01-05 17:07:39

 

Nie jedna kobieta ma problemy z depilacją miejsc intymnych i nie jedna z nas marzy o gładkim bikini. Zazwyczaj górę biorą argumenty związane z estetyką oraz z higieną osobistą- rzeczywiście, gdy skóra jest gładka, łatwiej jest utrzymać właściwą higienę wrażliwych miejsc.

 

Decydując się na depilację bikini, miejmy na uwadze, że jest to wyjątkowo delikatne miejsce. Rozwiązaniem doraźnym jest oczywiście tradycyjna maszynka do golenia. Niestety,taki sposób ma wiele wad. W strefie okolic intymnych bardzo łatwo o zacięcia, a odrastające włoski kłują i powodują dyskomfort. Rozwiązanie jest chwilowe, bo efekt gładkości utrzymuje się bardzo krótko, owłosienie pojawia się już następnego dnia.

 

Popularne do depilacji okolic bikini są środki chemiczne (kremy, żele, pianki). Ich użycie jest mniej skomplikowane (bez zacięć!), ale wspomniane wcześniej środki powodują bardzo często na delikatnej skórze reakcje alergiczne. Odrosty są faktycznie mniej uciążliwe w porównaniu do maszynki jednorazowej  i pojawiają się po dłuższym czasie (czasem nawet do tygodnia). Użycie takich środków wiąże się jednak z ryzykiem pojawienia się wrastających włosków. Poza tym, jeśli zastosujecie krem na delikatną błonę śluzową, z łatwością możecie nabawić się infekcji.

Sposobem dla zdeterminowanych i wytrwałych kobiet o mocnych nerwach jest na pewno użycie depilatora lub wosku. Obie te metody umożliwiają pozbycie się włosków wraz z cebulkami, dzięki czemu odrastają one po okresie ok. 3-4 tygodni. Niestety jest to zabieg wyłącznie dla kobiet o wysokim progu bólu - bardzo bolesny, może spowodować zaczerwienienie, a nawet siniaki w przypadku wrażliwej skóry.

Jeśli chcecie się pozbyć niechcianego  owłosienia z okolic intymnych raz na zawsze, najlepszym rozwiązaniem jest epilacja, czyli metoda trwałego usuwania owłosienia. Zabieg ten całkowicie niszczy włos wraz z cebulką i uniemożliwia jego odrastanie. Wystarczy wykonanie serii 6-8 zabiegów, aby zapomnieć o problemie. Już po pierwszym zabiegu jest zauważalna różnica. Przed przystąpieniem do zabiegu należy dokładnie zapoznać się z listą przeciwwskazań (np. ciąża, niektóre choroby skóry). Efekt zostaje na całe życie.

 

After laser hair removal, czyli pielęgnacja skóry po zabiegu epilacji.

Dodano: 2015-06-19 11:12:39
After laser hair removal, czyli pielęgnacja skóry po zabiegu epilacji.

 

Pielęgnacja skóry poddawanej zabiegom depilacji laserowej jest bardzo ważna. Skóra po naświetlaniu może być podrażniona i sucha. Dlatego w Epilira proponujemy kosmetyki typowo po zabiegach laserowych.

 

Epilira after laser hair removal to linia specjalistycznych produktów o doskonałej jakości, składająca się z preparatów łagodzących, wygładzających i chroniących,pozbawionych wszelkich oddziaływań na światłoczułość. Preparaty Epilira after laser hair removal wyróżniają się skutecznością i przede wszystkim całkowitą neutralnością przy stosowaniu metody epilacji laserowej. Wyselekcjonowane surowce są pochodzenia naturalnego, a kombinacje składników aktywnych są wynikiem pogłębionych badań laboratoryjnych.

Balam do ciała- znakomity preparat o doskonałym działaniu wygładzającym, nawilżającym, regenerującym komórki. Krem przeznaczony do codziennej pielęgnacji epilowanych obszarów.

Basam do ciała z SPF- chroni skórę przed promieniami słonecznymi tworząc rzeczywisty "efekt tarczy". Przyjemny w stosowaniu, może zastąpić w zależności od potrzeb, zwykły krem na dzień. Block Emulsion jest wskazana po zabiegu epilacyjnym.

 

Plusy i minusy depilacji woskiem i depilacji laserowej.

Dodano: 2015-05-20 13:02:23
Plusy i minusy depilacji woskiem i depilacji laserowej.

 

Owłosienie to utrapienie każdej kobiety. Sięgamy po coraz nowsze środki. Najbardziej popularną metodą preferowaną w gabinetach kosmetycznych jest depilacja przy użyciu wosku. Nałożenie na skórę rozgrzanego wosku, a następnie zdecydowane szarpnięcie stanowi zabieg dość bolesny, szczególnie w miejscach intymnych, jednak skuteczność tej metody jest niebywała. Depilacja woskiem wyrywa włosy wraz z cebulkami, aby odrosły trzeba poczekać 3 tygodnie. Niestety, zabieg ten nie należy do przyjemnych, jest bolesny, bezpośrednio po zabiegu skóra jest podrażniona, czerwona, na której mogą pojawić się szybko przemijające czerwone plamki. Pożądany efekt po depilacji woskiem widzimy dopiero dnia następnego.

Plusem jest efekt, który utrzymuje się około 3 tygodnie, natomiast do minusów należy ból podczas zabiegu, oraz to, że do kolejnego zabiegu należy zapuścić włosy na około 3-5mm, a w lecie jest to duży kłopot.

 

Depilacja przy użyciu lasera wykonywana przez przeszkolony personel medyczny to metoda trwałego usuwania zbędnego owłosienia. Laser emituje łagodną wiązkę promieni, która przenika do mieszka włosowego, bezpowrotnie go niszcząc. Promieniowanie działa tylko na włosy będące w fazie wzrostu, dlatego też, aby zabieg był skuteczny, należy go 6-8 razy powtórzyć. Jest to najskuteczniejsza metoda usuwania owłosienia.

Do plusów tej depilacji należą efektywność gdyż jest to trwała metoda, zabiegi wykonujemy średnio 6-8 razy- jest to mniej niż depilacja woskiem, po każdym zabiegu włosy są słabsze i wolniej odrastają, koszty są podobne do zabiegów wykonywanych woskiem. Do minusów należy ból, który jest mniejszy niż przy depilacji woskiem, oraz to, że na rynku jest dostępne różne rodzaje lasera, które nie koniecznie usuwają włosy na stałe. Laser diodowy jest laserem najlepszym do trwałego usuwania owłosienia.

Na co zwrócić uwagę wybierając gabinet depilacji laserowej?

Dodano: 2015-05-07 16:04:45
Na co zwrócić uwagę wybierając gabinet depilacji laserowej?

 

Decydując się na zabieg depilacji laserowej warto sprawdzić gabinety, które proponują tego typu zabiegi. Profesjonalne gabinety kosmetyczne przeprowadzające zabiegi depilacji laserowej powinny być wyposażone w sprzęt opatrzony odpowiednim certyfikatem bezpieczeństwa (takie zaświadczenia wydaje między innymi Amerykański Urząd do spraw Żywności i Leków- FDA). Na rynku medycznym jest dużo różnych laserów jak i pseudo-laserów. Laser diodowy jest według dermatologów, najlepszym laserem do trwałego usuwania niechcianych włosów. Dlatego jeśli chcemy usunąć trwale i skutecznie włosy wybieramy laser diodowy.

Drugą ważną zaletą jest miejsce, gdzie odbywa się zabieg. Warto, aby był dostęp do lekarzy dla bezpieczeństwa.

Zalecane jest odbycie konsultacji ze specjalistą, który oceni stan skóry oraz ustali odpowiednie parametry światła emitowanego z lasera.

Dodatkową zaletą jest specjalizacja gabinetu oraz personelu w jednej dziedzinie- laseroterapii.

 

Pojedynczy zabieg czy pakiet zabiegów?

Dodano: 2015-04-30 13:01:16
Pojedynczy zabieg czy pakiet zabiegów?

 

Zabiegi depilacji laserowej są zazwyczaj bardzo kosztowne. Koszt jednego seansu zazwyczaj zależy od obszaru skóry poddanego naświetlaniu i zamykają się w przedziale od 180 do 700 zł, natomiast w Epilira niezależnie od wielkości okolicy cena jest zawsze stała 169zł, a każda następna tylko 120zł.

Ponadto proponujemy atrakcyjne pakiety, które dają ponad 50% zniżki przy jednej części ciała! Pakiet nielimitowany to koszt 899zł na pierwszą część ciała, każda następna to tylko 700zł! Dostępne są również pakiety na całe ciało w cenie 4449zł zamiast blisko 25 000 płacąc za pojedyncze partie osobno.

Pakiety są ważne przez 2 lata i dają możliwość do wykonania aż 11 zabiegów. Dodatkowo przy pakiecie nie martwimy się o wzrost cen ani ilością wykonywania depilacji.

 

Włosy jaśniejsze czy ciemniejsze?

Dodano: 2015-04-22 15:10:31
Włosy jaśniejsze czy ciemniejsze?

 

Większość osób uważa, że im jaśniejsze włoski tym lepiej można się ich pozbyć laserowo, ponieważ są delikatniejsze i szybciej możemy je uszkodzić. W praktyce jest inaczej! Dlaczego? Promieniowanie wydzielane przez laser pochłaniane jest przez melaninę - czyli barwnik- mieszków włosowych. Odpowiednia długość wiązki światła niszczy ten barwnik, a przez to powoduje zanik komórek macierzystych mieszków włosowych. Włosy zawierające dużą ilość barwnika, czyli włosy czarne, najlepiej reagują na laseroterapię.
Dlatego jasne owłosienie jest dużym problemem, ponieważ w jasnych włosach nie ma barwnika.

 

Odpowiadamy na najczęściej zadawane pytania.

Dodano: 2015-04-16 16:47:52
Odpowiadamy na najczęściej zadawane pytania.

Depilacja laserowa to absolutny hit ostatnich lat w dziedzinie kosmetyki. Spektakularne efekty jakie można osiągnąć oraz gwarancja całkowitego bezpieczeństwa są skuteczną reklamą, która przyciąga do salonów piękności nie tylko kobiety, ale również mężczyzn chcących pozbyć się zbędnego owłosienia z pleców, ramion czy klatki piersiowej. 

Odpowiadamy na najczęściej zadawane pytania dotyczące depilacji laserowej.

 

Czy depilacja laserowa jest zabiegiem bezpiecznym?

Tak. Pozbywanie się zbędnego owłosienia za pomocą lasera to bezinwazyjna metoda depilacji. Zabieg ten nie powoduje uszkodzeń czy podrażnień skóry, może więc być wykonywany nawet w tak wrażliwych miejscach jak pachy, strefa bikini czy górna warga. Wiązka światła lasera przenika przez skórę i niszczy mieszki włosowe, nie narusza jednak delikatnej struktury naskórka.

 

Czy zabieg ten jest bezbolesny?

 Zabieg nie jest zupełnie bezbolesny. Pacjentka podczas naświetlania może odczuwać niewielki dyskomfort w postaci igiełek nakłuwających obszar zabiegowy. Stopień tych dolegliwości jest różny dla każdej osoby-zależny on bowiem od indywidualnej wrażliwości na ból oraz od barwy i grubości włosa.

 

Dlaczego należy wykonać kilka zabiegów?

 Zabieg należy powtórzyć ze względu na to, że nie wszystkie włosy rosną równocześnie. Światło lasera niszczy tylko te włosy, które znajdują się w aktywnej fazie anagenu, czyli wzrostu. Zabiegi wykonuje się co 8-10 tygodni.

 

 

Ile zabiegów należy wykonać?

Dla osiągnięcia trwałego rezultatu i całkowitego pozbycia się owłosienia zalecane jest wykonanie od 6-8 zabiegów, natomiast po każdej serii naświetlania odrastające włosy są cieńsze i słabsze.

 

Na jakiej zasadzie działa światło lasera?

 Zabieg depilacji laserowej polega na wykorzystaniu zjawiska tak zwanej fototermolizy - wiązka światła emitowanego z lasera przenika przez skórę i jest pochłaniana przez melaninę, a więc barwnik którego największe stężenie znajduje się w mieszkach włosowych. Dzięki powstałej w ten sposób energii cieplnej możliwe jest trwałe zniszczenie cebulki włosa.

 

Czy u wszystkich osób depilacja laserowa jest tak samo skuteczna?

 Nie. Skuteczność tego typu depilacji zależy w dużej mierze od naszej karnacji i koloru owłosienia. Najłatwiej usunąć włosy ciemne i grube znajdujące się na jasnej skórze. Dlatego laser może być nieskuteczny na jasne włosy typu meszek.

 

W jaki sposób należy przygotować się do zabiegu?

 Przed wykonaniem zabiegu nie wolno podrażniać skóry. Trzeba więc pożegnać się z depilatorami elektrycznymi, woskiem, gruboziarnistymi peelingami czy wizytami w solarium. Włoski należy zgolić jednorazową maszynką dzień szybciej i niczym nie smarować skóry.

 

 Kiedy nie można przeprowadzić depilacji za pomocą lasera?

 Czynnikami dyskwalifikującymi są choroby takie jak łuszczyca, bielactwo, opryszczka oraz występująca u niektórych osób wysoka nadwrażliwość skóry na światło związana z zażywaniem leków światłouczulających (retinoidy, tetracykliny). Od depilacji laserowej powinny również powstrzymać się kobiety w ciąży oraz karmiące. By uniknąć podrażnień na depilowane miejsca nie wolno nakładać kosmetyków z retinolem i kwasami owocowymi (a także kremów wzbogaconych witaminą C).

 

Czy skóra zaraz po depilacji laserem jest bardzo podrażniona?

 Po zabiegu skóra może być zaczerwieniona, lekko podrażniona oraz może być obrzęk okołomieszkowy, jednak objawy te powinny ustąpić do 2-3 dni. Można stosować środki łagodzące, w celu szybkiej regeneracji skóry. 

 

O czym należy pamiętać po wykonaniu depilacji laserowej?

 Po przeprowadzeniu depilacji laserowej obowiązuje bezwzględny zakaz opalania przez minimum 2 tygodnie. W tym czasie należy również smarować naświetlane miejsca kremami z wysokim filtrem (SPF 30-50) oraz nawilżać skórę. Do tygodnia po depilacji nie powinno się stosować toników na bazie alkoholu, wszelkiego rodzaju peelingów.

 

Jak długo trwa naświetlanie i jakie są koszty zabiegu?

 Czas jednego seansu zależy od powierzchni depilowanej skóry i waha się w przedziale od kilkunastu minut do 25 min (jedna okolica). Jak więc widać metoda ta pozwala na szybkie pozbycie się owłosienia, ponieważ cebulki niszczone są od razu w większej ilości. Koszt jednego seansu zazwyczaj zależy od obszaru skóry poddanego naświetlaniu i zamykają się w przedziale od 180 do 700 zł, natomiast w Epilira niezależnie od wielkości okolicy cena jest zawsze stała 169zł, a każda następna tylko 120zł.

 

Na co zwrócić uwagę wybierając się na zabieg depilacji?

 Profesjonalne gabinety kosmetyczne przeprowadzające zabiegi depilacji laserowej powinny być wyposażone w sprzęt opatrzony odpowiednim certyfikatem bezpieczeństwa (takie zaświadczenia wydaje między innymi Amerykański Urząd do spraw Żywności i Leków- FDA). Zalecane jest odbycie konsultacji ze specjalistą, który oceni stan skóry oraz ustali odpowiednie parametry światła emitowanego z lasera.

Co zrobić w przypadku podrażnienia skory po zabiegu?

Dodano: 2015-04-15 18:34:59
Co zrobić w przypadku podrażnienia skory po zabiegu?

 

Normalną reakcją skóry poddawanej zabiegowi depilacji laserowej jest zaróżowienie oraz obrzęk okołomieszkowy.

 

 

  Utrzymuje się to różnie indywidualnie od kilku godzin do paru dni. Aby złagodzić podrażnienia zaleca się stosowanie środków łagodzących typu alantan, panthenol, ale również zwykły nawilżający balsam, aby po zabiegu skóra się nie przesuszała. W przypadku podrażnień nie zaleca się stosowania gorących kąpiel, zabiegów typu sauna, basen oraz wysiłku fizycznego. 

 

Wyrastające włosy a depilacja laserowa

Dodano: 2015-03-19 16:20:27
Wyrastające włosy a depilacja laserowa

 

Wrastające włoski po depilacji to problem większości kobiet. Niektóre nowe włoski wrastają w skórę i powodują ból oraz powstawanie zaczerwienień i krostek, których jest bardzo trudno się pozbyć. Wrastające włoski po goleniu są najwidoczniejsze zwłaszcza w okolicy bikini. Są uciążliwe i wyglądają nieestetycznie. Kobiety szukają kosmetyków zapobiegających wrastaniu włosków, jednak nie zawsze przynoszą one oczekiwany efekt. Czy istnieje jakiś skuteczny sposób na wrastające włoski po depilacji?

 

 

  Na wrastające włoski są różne sposoby, zaczynając od peelingów złuszczających, kremów na wrastające włoski po depilacji, maseczki złuszczające i myjki do złuszczania. Ale żadne z tych sposobów nie likwidują problemu, lecz tymczasowo przynoszą ulgę.

 

 

Nie jeden dermatolog czy specjalista powie, że najlepszym sposobem, żeby pozbyć się na zawsze problemu jest laserowa depilacja laserem diodowym. Laser ten usuwa permanentnie cebulki, dzięki czemu usuwa problem. Kolejną zaletą jest zmniejszenie a nawet likwidacja przebarwień powstałych po wpływem wrastających włosków. 

 

Czy epilacja laserowa jest skuteczna przy zaburzeniach hormonalnych ?

Dodano: 2015-03-02 17:06:44
Czy epilacja laserowa jest skuteczna przy zaburzeniach hormonalnych ?

 

 

W naszym organizmie znajduje się ponad sto hormonów – tyle, przynajmniej na razie, odkryli naukowcy, choć nie mają pewności, czy tego typu związków nie ma jeszcze więcej.  A ponieważ połączone są w mocno skomplikowaną sieć powiązań, czasem wystarczy, że niedobór lub nadmiar jednego z nich, by cały porządek hormonalny organizmu został zachwiany.

Pacjenci z zaburzeniami hormonalnymi jak najbardziej mogą wykonywać zabiegi, które będą efektywne, ale muszą pamiętać o jednoczesnym uregulowaniu gospodarki hormonalnej przez leczenie u endokrynologa. Natomiast musimy się liczyć z koniecznością wykonania czasem większej liczby zabiegów i ewentualnego powtórzenia ich w przyszłości.

 

Czym się rożni fotoepilacja od depilacji laserem diodowym?

Dodano: 2015-02-23 17:40:44
Czym się rożni fotoepilacja od depilacji laserem diodowym?

 

Podstawowa różnica pomiędzy IPL a laserem diodowym jest taka, że IPL (Intense Pulsed Light czyli Intensywnie Pulsujące Światło) nie jest laserem, choć często jest nim błędnie nazywane.

W rzeczywistości pacjent poddawany jest zabiegowi naświetlaniu lampą xenonową zawartą w tych urządzeniach. Wadą urządzeń IPL jest to, że wysyłają one wiele długości fal i przez to rozgrzewają przy okazji tkanki okoliczne. Wiązka światła pochłaniana jest nie tylko przez melaninę, ale również przez otoczenie. IPL nie działa wybiórczo na włos.

 

 

Fale świetlne lasera diodowego mają tę samą długość fali i niewielką rozbieżność w związku z tym działają w sposób celowany na włos, a konkretnie na jego barwnik, nie szkodzą tkankom dookoła. Skuteczność epilacji (depilacji laserowej) laserem Light Sheer sięga 95%. To znaczy, że może odrosnąć 5 % włosków, które są jasne, cienkie i nie mają ciemnego barwnika - melaniny.

 

 

Bolesność zabiegów IPL i laserów jest podobna i uzależniona jest od wrażliwości pacjenta oraz urządzenia do depilacji. Laser Light Sheer Duet posiada końcówkę chłodząca oraz końcówkę zasysającą, dzięki którym zabieg jest dużo bardziej komfortowy.

Najważniejsza różnica pomiędzy laserami do depilacji (epilacji) a IPL polega na ich skuteczności oraz ilości zabiegów jakie należy wykonywać. Zabiegi depilacji laserem diodowym dają efekty trwałe, natomiast efekty depilacji IPL są tymczasowe. Dodatkowo u pacjentów poddanych zabiegom depilacji IPL całkowite usunięcie owłosienia jest znacznie utrudnione ponieważ cebulki włosów po naświetlaniu IPL mogą być inaczej uszkodzone, "zdeformowane" przez co skuteczna laserowa depilacja (epilacja) może być trudniejsza po wcześniejszych zabiegach fotodepilacji.

 

Jak laser reaguje na włosy blond i siwe?

Dodano: 2015-02-17 11:26:56
Jak laser reaguje na włosy blond i siwe?

 

Laser diodowy stosowany do zabiegów depilacji działa powierzchownie, nie wpływa na funkcje całego organizmu. Wiązka promieni skierowana ku skórze przenika ok. 2 mm w głąb, co powoduje najpierw uszkodzenie mieszka potem jego stopniowy zanik, co w efekcie prowadzi do utraty włosa. Promieniowanie wydzielane przez laser pochłaniane jest przez melaninę mieszków włosowych. Odpowiednia długość wiązki światła niszczy ten barwnik, a przez to powoduje zanik komórek macierzystych mieszków włosowych.

Światło lasera ma tak dobrane parametry, aby mogło zostać wychwycone przez barwnik włosa (melaninę). Powoduje to podgrzanie struktury włosa do 70ºC i w efekcie jego spalenie.
Włosy zawierające dużą ilość barwnika, czyli włosy czarne, najlepiej reagują na laseroterapię. Im jaśniejsza skóra i ciemniejsze włosy (większy kontrast) tym lepsze efekty.

Dlatego siwe owłosienie, podobnie jak blond i rude jest dużym problemem, ponieważ w jasnych włosach nie ma barwnika – melaniny.

 

 

W jakim wieku można poddać się zabiegom depilacji laserowej?

Dodano: 2015-02-09 15:18:05
W jakim wieku można poddać się zabiegom depilacji laserowej?

 

Zabiegi depilacji laserowej najlepiej zacząć po okresie dojrzewania, ponieważ optymalne efekty uzyskuje się w przypadku pacjentów z ustabilizowaną gospodarką hormonalną.

Zabiegi te można rozpocząć już szybciej na przykład w wieku 12 lat, jeśli problem wzrostu włosa jest nasilony niż u rówieśników. Oczywiście osoby niepełnoletnie, które chcą się poddać depilacji, muszą mieć zgodę opiekuna.

 

Lato a depilacja laserowa

Dodano: 2015-02-03 11:10:44
Lato a depilacja laserowa

 

Najlepszym czasem na rozpoczęcie depilacji laserowej jest jesień. Mniej słońca i umiarkowane temperatury to zdaniem specjalistów najlepsze warunki do rozpoczęcia tego typu zabiegów.

 

Po depilacji nie możemy wystawiać naświetlanej okolicy na promieniowanie słoneczne przez 2 tygodnie. Ale to nie oznacza, że musimy całkiem odłożyć wykonywanie zabiegów depilacji na wrzesień.

Depilację laserową można wykonywać w okresie silnego nasłonecznienia pod warunkiem odpowiedniego zdyscyplinowania pacjenta. Pacjent musi bezwzględnie używać kremów z filtrem 50+ oraz unikać słońca. W obrębie ciała zalecane jest noszenie odzieży zapobiegającej bezpośredniego kontaktu skóry ze słońcem. Części ciała, które nie są poddane na co dzień na ekspozycje słoneczne, takie jak pachy, bikini, brzuch, pośladki możemy śmiało wykonywać.

Pora letnia nie sprzyja w wykonywaniu depilacji laserowej okolicy twarzy.

 

Mężczyzna w gabinecie depilacji laserowej?

Dodano: 2015-01-27 10:13:44
Mężczyzna w gabinecie depilacji laserowej?

 

Jeszcze do niedawna słowo "depilacja" było kojarzone z kobietami. To My miałyśmy na głowie codzienne golenie nóg, pachy, czy bikini. Im bardziej technologia szła naprzód tym bardziej interesowali się tym mężczyźni. W końcu przyszły czasy, że i płeć męska zaczęła o siebie dbać. I dobrze! W końcu miło popatrzeć na zadbanego mężczyznę.

 

 Mężczyzna w gabinecie depilacji laserowej czy też w gabinecie kosmetycznym, to już żadna nowość. Gładkie plecy czy klatka piersiowa naszego mężczyzny to i dla nas duża przyjemność.

 

 

Wydepilowane ciało mężczyzny to nie tylko zalety estetyczne, ale u sportowców jest to ważne ze względów higienicznych. Dodatkowym plusem gładkiego ciała jest też duża wygoda podczas masażu.

 

 

Najczęstsze wybierane partie ciała u mężczyzn to plecy, klatka piersiowa, szyja, ramiona, brzuch.

 

 

Jak pielęgnować skórę po zabiegu depilacji laserowej?

Dodano: 2015-01-21 18:05:16
Jak pielęgnować skórę po zabiegu depilacji laserowej?

 

Skórę po depilacji laserowej należy traktować szczególnie. W pierwszych dniach po zabiegu może być zaróżowienie i obrzęknięcie okołomieszkowe, dlatego warto stosować preparaty łagodzące, typu alantan, panthenol. odradzamy korzystanie z sauny i basenu przynajmniej do 2-3 dni po zabiegu, w celu uniknięcia dodatkowych podrażnień. W pierwszym i drugim tygodniu po depilacji nie używamy peelingów, ani kwasów złuszczających, a ekspozycja na słońce czy solarium dopiero po 2 tygodniach.

 

Na co dzień, na depilowane części ciała, wybieramy preparaty intensywnie nawilżające, które się łatwo wchłaniają, natomiast w porach intensywnego nagrzania słonecznego, na odkryte części ciała nakładamy krem z filtrem minimum 30.

 

 

Warto też korzystać z zabiegów nawilżających w gabinetach kosmetycznych, aby skóra się nie przesuszała i szybko regenerowała.

 

 

Depilacja laserowa - zalety

Dodano: 2015-01-14 13:05:01
Depilacja laserowa - zalety

 

Sposobów usuwania włosów jest mnóstwo - maszynka do golenia, pianka do depilacji, depilacja mechaniczna lub laserowa. Panie wybierają w zależności od wygody, odporności na ból i zasobów pieniężnych.

 

Na czym polega depilacja laserowa?

 

Działanie depilacji laserowej opiera się na zjawisku fototermolizy. Laser wytwarza wiązkę światła, która przenika do skóry. Tam jest pochłaniana przez barwik (melaninę) znajdujący się w mieszkach włosowych. Duża ilość ciepła działa niszcząco na cebulki włosa. Energia, którą wytwarza laser jest bezpieczna dla człowieka. Nie wywołuje szkodliwego działania, ponieważ nie wnika w głąb skóry. Wiązka światła działa tylko powierzchniowo. Laser dodatkowo ma funkcje chłodzące, dzięki czemu zabieg nie jest tak bolesny.

 

 Zalety depilacji laserem:

 

•Pozwala skutecznie usunąć włosy ze wszystkich części ciała, gdzie znajdują się ciemne włosy. Skuteczność depilacji jest warunkowana karnacją skóry i kolorem owłosienia. Włosy grube i ciemne usuwa się skuteczniej.

•Jest bezpieczna, nie wywołuje skutków ubocznych. Laserowa depilacja pozwala osiągnąć zamierzony efekt bez dużych podrażnień skóry, takich jak krosty czy bąble, nawet w najbardziej wrażliwych miejscach, tj. okolice bikini, pachy czy górna warga.

•Już po pierwszych zabiegach odrastające włoski są znacznie delikatniejsze, nie są ostre i kujące oraz odrastają dużo wolniej.

 

 

 

 

 

W jaki sposób laser usuwa niechciane owłosienie?

Dodano: 2015-01-13 15:36:58
W jaki sposób laser usuwa niechciane owłosienie?

 

Depilacja laserowa należy do metod umożliwiających trwałe usunięcie owłosienia (jest to tzw. epilacja). Wzrost włosów rozpoczyna się w obrębie mieszka włosowego zlokalizowanego w skórze. Za pomocą światła lasera dochodzi do zniszczenia mieszka włosa. Dzięki temu nie ma możliwości, aby włos się odnawiał i ponownie odrastał. Ten zabieg laserowy jest zabiegiem bezpiecznym, pod warunkiem że wykonuje go odpowiednio wykwalifikowany specjalista. Można go wykonać na małych i dużych obszarach ciała, takich jak klatka piersiowa, plecy, nogi, bikini oraz broda. Odczuwane podczas zabiegu wrażenia bólowe to kwestia bardzo indywidualna. Niektóre kobiety twierdzą, że w trakcie zabiegu prawie nic nie odczuwają, innym z kolei zdarza się w trakcie zabiegu upuścić trochę łez. Skóra osoby, która poddaje się zabiegowi nie może być opalona, a włosy powinny być ciemne i grube. Osoby, które regularnie uczęszczają na solarium nie powinny wykonywać tego zabiegu. Depilację laserową można wykonać po miesiącu od ekspozycji słonecznej. Po zabiegu nie można się opalać przez okres 2 tygodni.

 

Czym różni się depilacja laserowa od depilacji woskiem?

Dodano: 2014-12-17 14:09:13
Czym różni się depilacja laserowa od depilacji woskiem?

 

Wosk

 

Najbardziej popularną metodą preferowaną w gabinetach kosmetycznych jest depilacja przy użyciu wosku. Nałożenie na skórę rozgrzanego do temperatury 37-38°C wosku, a następnie zdecydowane szarpnięcie stanowi zabieg dość bolesny, szczególnie w miejscach intymnych, jednak skuteczność tej metody jest niebywała. Depilacja woskiem wyrywa włosy wraz z cebulkami, aby odrosły trzeba poczekać 3 tygodnie. Niestety, zabieg ten nie należy do przyjemnych, jest bolesny, bezpośrednio po zabiegu skóra jest podrażniona, czerwona, na której mogą pojawić się szybko przemijające czerwone plamki. Pożądany efekt po depilacji woskiem widzimy dopiero dnia następnego.

 

 

Przed zabiegiem włosy powinny być odpowiedniej długości: ok. 3-5 mm, co z pewnością stanowi pewną niedogodność dla niektórych kobiet. Należy pamiętać, że depilacji za pomocą wosku nie powinno wykonywać się na skórze z widocznymi rozszerzonymi naczynkami, z niewydolnością żylną, żylakami. U niektórych pacjentek pojawia się tendencja do wrastania włosków w naskórek, co może być przyczyną powstania stanu zapalnego mieszka włosowego. Otorbienie włosa wygląda nieestetycznie, a po zagojeniu mogą powstać delikatne blizny lub plamki i przebarwienia. W tym przypadku panie powinny regularnie złuszczać naskórek, stosując odpowiednie peelingi do pielęgnacji ciała.

 

Laser

 

Depilacja przy użyciu lasera wykonywana przez przeszkolony personel medyczny to metoda trwałego usuwania zbędnego owłosienia. Laser emituje łagodną wiązkę promieni, która przenika do mieszka włosowego, bezpowrotnie go niszcząc. Promieniowanie działa tylko na włosy będące w fazie wzrostu, dlatego też, aby zabieg był skuteczny, należy go 6-8 razy powtórzyć. Jest to najskuteczniejsza metoda usuwania owłosienia. Po zabiegu przez około 2 tygodni nie należy się opalać, nie można też stosować samoopalaczy ani preparatów złuszczających naskórek. Bezpośrednio po zabiegu nie wolno stosować mydła i środków kosmetycznych zawierających alkohol, np. dezodorantów, antyperspirantów czy perfum.

 Przeciwwskazaniem do wykonania depilacji laserem jest zażywanie leków o działaniu fotouczulającym (preparatów z witaminą A, niektórych antybiotyków).

 

Wszystko o depilacji rąk

Dodano: 2013-12-23 08:25:24
Wszystko o depilacji rąk

Wszystkie mamy aksamitne nogi, pachy i bikini - to ju jest ogólnie przyjęty kanon.  Co zrobić z rękami? Nieestetyczne włoski na rękach są również problemem głownie szatynek i brunetek. Usuwać, zostawić? Wyrywać, golić? Postaramy się odpowiedzieć i na to pytanie :)

O czym musisz pamiętać depilując ręce?

Po pierwsze: mówimy stanowcze “NIE” dla golenia! Nawet jeśli bardzo przeszkadzają Ci włoski na rękach zapomnij o depilacji maszynką do golenia. Chociaż wydaje Ci się to błyskawiczna metoda długoterminowe skutki takiej depilacji z pewnością Cię nie zadowolą. Dlaczego?

 • Odrastające włoski będą sztywne i kłujące. Odczujesz to zdecydowanie bardziej niż w przypadku nóg.
 • Istnieje ryzyko, że nowe włoski będą grubsze i ciemniejsze, mogą zacząć inaczej się układać na rękach.

Po drugie: skóra na rękach jest bardziej delikatna niż na nogach.
Właśnie dlatego powinnaś być ostrożniejsza w wyborze sposobu depilacji. Jeśli decydujesz się na standardową depilację zastosuj środki łagodzące po zabiegu, które pomogą Ci uniknąć podrażnień.

Po trzecie: zastanów się czy chcesz się pozbyć uciążliwych włosków na chwilę czy na całe życie?

Jeśli chcesz zgubić włoski wyłącznie w okresie letnim możesz je również rozjaśnić. Jest to najlepsza chwilowa metoda, choć  warto wcześniej wykonać test uczuleniowy  ( przed nałożeniem środków chemicznych warto zaaplikować małą kroplę na fragmencie skóry i obserwować poddane próbie moejsce przez 24- 48h. Jeśli nie wystąpi podrażnienie w rezultacie można nałożyć preparat na całą powierzchnię rąk). W gabinetach oraz sklepach istnieje wiele środków, które pomogą Ci delikatnie ukryć drażniący problem. Jeśli zaś chcesz aby gładka skóra pozostała na zawsze zdecyduj się na epilację. Działanie lasera sprawi, że o kłujących, wrastających włoskach nie pozostanie nawet ślad a Ty będziesz się mogła cieszyć gładką skórą na lata. Oczywiście depilacja laserowa wymaga od Ciebie poświęcenia czasu. Do uzyskania optymalnych efektów potrzebna Ci jest seria zabiegów ( zwykle 6-8).  Zabiegi najlepiej jest rozpocząć późną jesienią, kiedy opalona skóra po wakacjach nieco zblednie.

Depilacja intymna mężczyzn

Dodano: 2013-12-05 16:35:32
Depilacja intymna mężczyzn

Zakładamy, że dylemat "czy depilować miejsca intymne" panowie, którzy czytają bloga mają już za sobą.Teraz pozostaje jedynie wybór metody. Jest ich kilka, a my postaramy się odkryć całą prawdę o męskiej depilacji. O ile kobiety poruszają w rozmowach temat depilacji miejsc intymnych tak panom, który nie orientują się w dostępnych na rynku metodach pomożemy scharakteryzować każdą z nich a w konsekwencji ułatwić jej wybór.

Jak bezpiecznie usunąć włosy z jąder?

Genitalia w porównaniu z innymi częściami ciała są bardzo wrażliwe miejsca. Nie ma się jednak czego obawiać! Należy  tylko podejść do sprawy spokojnie i z rozsądkiem. Oto kilka sposobów, jak usunąć włosy z okolic intymnych.

 • Depilacja mechaniczna - rozwiązanie najprostsze i pozwala najszybciej osiągnąć pożądany efekt gładkiej skóry. Należy się jednak upewnić, że ostrza są ostre i nowe. Tępa maszynka to nie jest dobry pomysł! ;) Dobrze jest używać sprzętu zaprojektowanego do depilacji tych okolic – mają specjalny kształt, który zdecydowanie ułatwia całą czynność. Pamiętaj jednak, że golenie ma wady: wiąże się z ryzykiem zacięć na delikatnej skórze i pojawienia się wrastających włosków.
 • Przycinanie – alternatywnie możesz tylko skrócić włoski. Używaj do tego bardzo ostrych nożyczek. W porównaniu z goleniem ta metoda nie wypada w bilansie źle, bo pozwala uniknąć problemów z podrażnieniami skóry. Wymaga jednak skupienia, żeby zrobić to równo i nie skończyć z włosami różnej długości, które będą wyglądać bardziej zabawnie niż pociągająco.
 • Preparaty do depilacji – kremy, pianki i żele rozpuszczają włos u podstawy, powodując  jego usunięcie. Jeśli wybierzesz tę metodę, koniecznie sprawdź, jak dany kosmetyk wpływa na Twoją skórę. Niestety wiele z nich powoduje alergie i uczulenia. Użyj go w pierwszej kolejności na niewielkiej powierzchni skóry i obserwuj ją przez najbliższe 24-48 godzin. Jeśli nie wystąpi żadna reakcja alergiczna, możesz skorzystać z tego sposobu. Jego zalety to brak bólu, efekt utrzymujący się dłużej niż w przypadku golenia i bardziej miękkie włoski po odrośnięciu, bo większość przeznaczonych do depilacji specyfików osłabia strukturę włosa.
 • Woskowanie – określane niestety jako najbardziej bolesna opcja męskiej depilacji. Zaletą jest trwałość efektów – spokój i skóra be włosów nawet przez 3-4 tygodnie.  Wadą – ból i fakt, że absolutnie nie należy przeprowadzać tego zabiegu samodzielnie – przynajmniej za pierwszym razem, a w Polsce niewiele salonów kosmetycznych ma w ofercie męską depilację intymną. Ważne jest to, aby wybrać bardzo profesjonalne miejsce.
 • Depilacja laserowa –  to bardziej najbardziej nowoczesna metoda pozbywania się zbędnego owłosienia. Jako specjaliści w dziedzinie permanentnego usuwania włosów śmiało możemy polecić Ci to rozwiązanie, które w pełni działa na ciemniejsze niż skóra włoski. Jeśli masz włoski jasne zapraszamy na konsultację, która  pewnością rozwije Twoje wątpliwości. Prawda jest taka, że zabiegi należy wykonać w serii, więc efekt nie jest natychmiastowy. Zwykle 6-8 zabiegów pozwala na pozbycie się włosków raz na zawsze.

Wszystko, co chciałabyś wiedzieć o depilacji nóg

Dodano: 2013-12-03 14:55:50
Wszystko, co chciałabyś wiedzieć o depilacji nóg

Zgrabne, zadbane, pozbawione włosków nogi to niepodważalny atrybut każdej kobiety. Gładka skóra  przyciąga wzrok mężczyzn i pięknie prezentuje się w szortach i krótkiej spódniczce. Depilacja nóg to ważny punkt codziennej pielęgnacji. Obliczyliśmy, że standardowa depilacja maszynką zabiera nam 72 dni życia. Co zrobić, żeby w natłoku codziennych rytuałów zaoszczędzić jeszcze więcej czasu dla siebie?

Kiedy najlepiej rozpocząć depilację?

Pierwsze podejście do depilacji to dość duży stres. Kiedy powinnaś zacząć golić nogi? To zależy wyłącznie od Ciebie! Jeśli czujesz sie niekomfortowo z grubszymi, ciemniejszymi włoskami nie ma na co czekać! zacznij już dziś.

Popularne metody depilacji nóg

Nogi, ze względu na dość dużą powierzchnię i nierówną płaszczyznę są dość kłopotliwym miejscem do golenia. Bardzo często podczas standardowej depilacji dochodzi do podrażnień, zacięć. Na powierzchni skóry nóg włoski bardzo często wrastają powodując dyskomfort oraz ból przy ich usuwaniu. Najlepiej przetestować różne rodzaje depilacji i wybrać ten, który najbardziej Ci odpowiada. My, jako specjaliści w depilacji laserowej polecamy trwałą metodę pozbycia się włosków czyli depilację laserem diodowym LightSheer Duet. Jeśli pozbywać się włosków to tylko na stałe:)

1. Tradycyjna maszynka-  określana jako najszybsza i najtańsza metoda depilacji. Niestety, efektem nie nacieszysz się długo i nie zawsze jest on satysfakcjonujący. Depilacja maszynką wymaga wprawy. Dość łatwo można się pokaleczyć i pozostawić na skórze nieestetyczne blizny Niemniej jednak ta metoda jest odpowiednia, kiedy masz mało czasu i zależy Ci na doraźnym rozwiązaniu.

2. Depilacja chemiczna- producenci środków do depilacji ścigają się w wymyślaniu nowatorskich formuł produktów, które rozpuszczają włoski, usuwając je przy samej nasadzie. Jest to metoda bezbolesna. Środek nakłada się za pomocą specjalnie przystosowanej szpatułki. Po określonym czasie należy go zmyć wodą. Po takim zabiegu nogi powinny pozostać gładkie nawet do tygodnia. Przed zabiegiem trzeba jednak wykonać test alergiczny - niestety, bardzo często kremy i pianki mogą uczulać.

Wosk-  jedna z bardziej skutecznych rodzajów depilacji. Za pomocą specjalnych pasków wosku zbędne owłosienie jest wyrywane wraz z cebulkami. Dzięki temu efekt gładkości pozostaje na dłużej - nawet do 3 tygodni. Jest to jednak metoda dla kobiet o dużej wrażliwości na ból. Bardzo bolesna i dość często prowadzi do problemu wrastających włosków. 


Pasta cukrowa- określana jako alternatywa dla wosku. Zabieg wygląda podobnie, ale do jego przeprowadzenia używane są pasty na bazie naturalnych składników. Wyrywanie włosków jest mniej bolesne niż wyrywanie ich woskiem, ale określane  jest za tak samo skuteczne.

Depilator elektryczny-  urządzenie wyrywające włoski wraz z cebulkami za pomocą zestawu pęset. Zabieg jest bardzo bolesny, lecz dzięki specjalnym nakładkom masującym i chłodzącym można złagodzić negatywne odczucie. Coraz więcej kobiet, które używały depilatorów regularnie cierpi jednak na problem wrastających włosków.


Epilacja-  rozwiązanie problemu niechcianego owłosienia raz na zawsze. Epilacja jest metodą trwałego usuwania włosów. W porównaniu do innych metod daje nieporównywalnie najlepsze rezultaty. Decydując się na rozpoczęcie zabiegów trzeba wiedzieć, że z pełni efektów można się cieszyć po ukończeniu serii zabiegów w odstępach około 10 tygodniowych. Metoda jest odczuwalna, jednak laser LightSheer Duet został wzbogacony o dodatkowe okienko zabiegowe  powiększoną głowicą z systemem vacum ( delikatne zasysanie skóry) dzięki czemu zabieg jest niewątpliwie szybki i bardziej komfortowy.

Gładkie męskie łydki? Czy to jest możliwe?

O ile wydepilowane kobiece nogi są czymś całkowicie normalnym, co powiecie na depilację męskich łydek :)?  W społeczeństwie wciąż istnieje stereotyp macho, według którego każdy prawdziwy facet powinien być zarośnięty. Dla wielu osób bardzo zadbany chłopak wygląda karykaturalnie, ale należy zwrócić uwagę na to, że czasem włosy na nogach również mogą przeszkadzać. Sportowcy depilują nogi ze względu na swoją profesję: kolarze, pływacy. Kulturyści pozbywają się owłosienia, by zaprezentować swoje mięśnie w całej okazałości. Względy praktyczne są zatem bardzo istotne. Kwestie estetyczne są dość indywidualne- decyzję zostawmy zatem panom. Każdy, niezależnie od płci powinien pozbyć się włosków z tych okolic, które uważa za mało komfortowe.

Damskie i męskie kosmetyki do depilacji

Dodano: 2013-11-25 06:05:13
Damskie i męskie kosmetyki do depilacji

Zabierasz maszynkę do golenia swojemu partnerowi? A może zdarza Ci się używać jego pianki? Sprawdź, czy dobrze na tym wychodzisz...

Skóra kobiety vs skóra mężczyzny

Popularne stwierdzenie, że każdy mężczyzna jest "gruboskórny" (z całym szacunkiem ;) okazuje się absolutną prawdą. Według naukowców, skóra płci brzydszej jest grubsza o około 25% niż skóra pań. Jest również zazwyczaj ciemniejsza, dzięki większej zawartości melaniny, a co za tym idzie bardziej odporna na działanie promieni słonecznych. Mężczyźni wolniej się starzeją. Jeśli pojawią się zaś u nich pierwsze zmarszczki, to są one bardziej wyraziste niż u kobiet.

Męska skóra bardziej się przetłuszcza i zazwyczaj wymaga intensywniejszego nawilżenia. Panowie posiadają większą ilość gruczołów łojowych.

Panowie mają grubsze, bardziej sztywne i gęstsze owłosienie datego ich preparaty do golenia są wzbogacone w składniki zmiękczające. 

Skóra kobiety jest delikatniejsza, cieńsza i bardziej wrażliwa na przesuszenie. Szczególnie dotyczy to nóg - uda i łydki, te partie golimy najczęściej.

Których męskich kosmetyków możesz używać?

Dobrym rozwiązaniem dla wielu kobiet jest “podkradanie” żeli oraz pianek do golenia. Kosmetyki te sprawdzą się w szczególności tam, gdzie włoski kobiet są wyraźnie grubsze i bardziej sztywne. Zmiękczające właściwości znacznie ułatwią golenie grubych, twardych włosków.

Równie męskie balsamy i mleczka łagodzące moga być stosowane do depilacji np. bikini. Redukują podrażnienia i sprawiają,  że skóra wygląda lepiej.

Czego lepiej unikać?

Męskich maszynek do golenia - mają zdecydowanie inny profil, nieprzystosowany do kształtów kobiecego ciała.

Depilacja laserowa

Zarówno panie i panowie mogą na trwałe pozbyć się uciążliwego owłosienia korzystając z najnowszej metody depilacji laserowej. Po zabiegu epilacji skórę należy również regenerować, najlepiej stosując do tego celu profesjonalne kosmetyki po epilacji. W gabinetach epilira można już znaleźć profesjonalną linię produktów wspomagających regenerację naskórka oraz gwarantujących intensywnie nawilżanie. Kosmetyki przeznaczone są do codziennej pielęgnacji epilowanych obszarów. 

Damskie i męskie kosmetyki do depilacji

Dodano: 2013-11-25 06:03:31
Damskie i męskie kosmetyki do depilacji

Zabierasz maszynkę do golenia swojemu partnerowi? A może zdarza Ci się używać jego pianki? Sprawdź, czy dobrze na tym wychodzisz...

Skóra kobiety vs skóra mężczyzny

Popularne stwierdzenie, że każdy mężczyzna jest "gruboskórny" (z całym szacunkiem ;) okazuje się absolutną prawdą. Według naukowców, skóra płci brzydszej jest grubsza o około 25% niż skóra pań. Jest również zazwyczaj ciemniejsza, dzięki większej zawartości melaniny, a co za tym idzie bardziej odporna na działanie promieni słonecznych. Mężczyźni wolniej się starzeją. Jeśli pojawią się zaś u nich pierwsze zmarszczki, to są one bardziej wyraziste niż u kobiet.

Męska skóra bardziej się przetłuszcza i zazwyczaj wymaga intensywniejszego nawilżenia. Panowie posiadają większą ilość gruczołów łojowych.

Panowie mają grubsze, bardziej sztywne i gęstsze owłosienie datego ich preparaty do golenia są wzbogacone w składniki zmiękczające. 

Skóra kobiety jest delikatniejsza, cieńsza i bardziej wrażliwa na przesuszenie. Szczególnie dotyczy to nóg - uda i łudki, te partie golimy najczęściej.

Których męskich kosmetyków możesz używać?

Dobrym rozwiązaniem dla wielu kobiet jest “podkradanie” żeli oraz pianek do golenia. Kosmetyki te sprawdzą się w szczególności tam, gdzie włoski kobiet są wyraźnie grubsze i bardziej sztywne. Zmiękczające właściwości znacznie ułatwią golenie grubych, twardych włosków.

Równie męskie balsamy i mleczka łagodzące moga być stosowane do depilacji np. bikini. Redukują podrażnienia i sprawiają,  że skóra wygląda lepiej.

Czego lepiej unikać?

Męskich maszynek do golenia - mają zdecydowanie inny profil, nieprzystosowany do kształtów kobiecego ciała.

Depilacja laserowa

Zarówno panie i panowie mogą na trwałe pozbyć się uciążliwego owłosienia korzystając z najnowszej metody depilacji laserowej. Po zabiegu epilacji skórę należy również regenerować, najlepiej stosując do tego celu profesjonalne kosmetyki po epilacji. W gabinetach epilira można już znaleźć profesjonalną linię produktów wspomagających regenerację naskórka oraz gwarantujących intensywnie nawilżanie. Kosmetyki przeznaczone są do codziennej pielęgnacji epilowanych obszarów. 

Włoski z pach, rach ciach!

Dodano: 2013-10-10 11:06:17
Włoski z pach, rach ciach!

W rezultacie ankiety wewnętrznej przeprowadzonej przez firmę epilira okazało się, że aż 99% kobiet uważa włosy pod pachami za jeden z największych problemów w ich codziennej depilacji.  Zwłaszcza po tegorocznym upalnym lecie, nadal miały w pamięci konieczność zorganizowania czasu na uporczywą depilację, która nie pozwalała do końca czuć im się swobodnie na basenie czy podczas wakacyjnej gry w siatkówkę.  Niestety, niewiele z nas potrafi samodzielnie wydepilować tak wrażliwe miejsca, aby obeszło się bez zaczerwienień i podrażnień. Problemów jest kilka, a najczęstszymi z nich jest bardzo delikatna skóra  oraz brak doświadczenia w depilacji przy pomocy tylko jednej ręki. Nic straconego! Laserowa depilacja to jeden ze sposobów na pozbycie się niechcianego owłosienia nawet w tak wrażliwych partiach jak pachy czy damskie bikini.

Maszynka do golenia

Pierwszym wyborem zaczynających przygodę z depilacją kobiet jest zazwyczaj maszynka jednorazowa. Jest to najłatwiejsze rozwiązanie, ale ma niestety mnóstwo wad. Efekt końcowy może być zadowalający, lecz niestety bardzo krótkotrwały. Włoski odrastają już następnego dnia, a nawet po kilku godzinach mogą pojawić się tzw. czarne kropki, które w szczególności pod pachami wyglądają mało estetycznie. My, w epilira przeprowadziliśmy prostą kalkulację - podsumowaliśmy średni czas spędzany przez kobiety na depilacji wyłącznie 3 części ciała maszynką jednorazową: pach, bikini oraz nóg. W konsekwencji okazało się, że przeciętnie kobieta poświęca na pozbycie się niechcianych włosków więcej niż 72 dni swojego życia i wydaje ponad 32 000 złotych! Zaskoczone...?

Gładkie pachy już na zawsze

Aby mieć idealnie gładkie pachy, możemy też skorzystać metody, która jest wyborem gwiazd na całym świecie. Czy myślicie, że gwiazdy mają czas i ochotę na codzienną depilację i pielęgnację podrażnionych przez maszynkę jednorazową obszarów? Zawsze idealne, olśniewają piękną, gładką skórą- gotowe na to by w dowolnym momencie ubrać wieczorową kreację i spontanicznie spędzić czas w otoczeniu fleszy zdolnych wychwycić każdą niedoskonałość. Nie przeraża to jednak większości z nich, bo gładka skóra, pozbawiona włosków to ich specjalizacja. Depilacja laserowa w przypadku gwiazd to oszczędność czasu i recepta na estetyczny, zadbany look każdego dnia! Jeśli wy również pragniecie olśniewać gładką skórą bez względu na porę roku, samopoczucie i ilość czasu jaką dysponujecie udajcie się do profesjonalisty, który przeprowadzi serię zabiegów.

Mitem jest to, że za idealnie gładką skórę trzeba słono zapłacić. Specjaliści od trwałego usuwania owłosienia w epilira przygotowali dla was niesamowicie niskie ceny zabiegów depilacji laserowej wykonywanej na sprzęcie LightSheer Duet, ocenianym jako numer jeden na świecie! Atrakcyjność oferty polega na możliwości zakupu pakietu nielimitowanego, który daje szansę odwiedzenia nas nawet do 11 razy w ramach jednej ceny. Zabiegi odbywają się w serii kilku powtórzeń, średnio co 10 tygodni (jest to związane z cyklem wzrostu włosa oraz tym, ze laser jest skuteczny dla tych włosków, które aktualnie znajdują się w fazie wzrostu- anagenu) . Z opinii ekspertów medycznych oraz samych klientów pełne zadowolenie z efektów udaje się uzyskać już po 6-8 zabiegach. 799 zł- tyle zapłacisz za komfort gładkiej pozbawionej włosków skóry w pakiecie nielimitowanym na wybraną część ciała, który daje Ci epilira.

Skorzystaj więc z zabiegów już dziś i ciesz się komfortem gładkiej skóry na zawsze.

Owłosienie- wstydliwy temat

Dodano: 2013-10-05 16:21:19
Owłosienie- wstydliwy temat

O hirsutyzmie niewiele się mówi, przez co niewiele osób wie co to takiego jest. Niestety problem ten dotyczy coraz większej ilości kobiet na świecie. Wiele z nich nie przyznaje się do nadmiernego owłosienia lub ukrywa swoją przypadłość. Nie należy  im się dziwić.W dzisiejszych czasach trend na gładkie ciało jest zupełnie oczywisty. Nadmiar włosów w  niektórych miejscach jest  powodem irytacji i wstydu. Nie należy tracić nadziei i czasu na próby pozbycia się niechcianego owłosienia, przybywamy z pomocą.

Czym jest hirsutyzm?

Jest to przypadłość objawiająca się dodatkowym owłosieniem u kobiet, w miejscach typowych dla mężczyzn jak brzuch, piersi czy twarz. Nie jest to problem tylko kosmetyczny i zwykła depilacja nie zda się tutaj na wiele. Zazwyczaj jest oznaką poważniejszych chorób, które należy leczyć. Dodatkowo nadmierne owłosienie może pojawić się podczas ciąży i wtedy nie należy się tym przejmować, gdyż po rozwiązaniu wszystko wróci do normy.

Dlaczego rosną nam "męskie" włosy?


Za pojawienie się hirsutyzmu mogą odpowiadać cechy dziedziczne. Dolegliwość ta może pojawić się u kobiet także w tych etapach życia, w których najsilniej do głosu dochodzą hormony, czyli w okresie dojrzewania, w czasie ciąży oraz podczas menopauzy. Podczas takiej "burzy hormonalnej" zdarza się, że nasz organizm zaczyna produkować zbyt wiele androgenów, czyli hormonów męskich, które powodują zwiększenie obfitości owłosienia na ciele. Inną przyczyną może być otyłość (wiele kobiet po poradzeniu sobie z nadwagą stwierdza, że oprócz masy ciała zmniejszyła się także liczba włosów na ich ciele). Hirsutyzm wiązany może być także z takimi zaburzeniami, jak niedoczynność tarczycy lub cukrzyca. Nagłe zwiększenie się owłosienia na ciele spowodowane też być może pojawieniem się torbieli lub guza na jajniku. Aby ustalić dokładną przyczynę hirsutyzmu najlepiej udać się do lekarza. Lekarz stwierdzi, czy nasze owłosienie jest naprawdę patologiczne i, jeśli będzie taka potrzeba, wyśle nas na odpowiednie badania (szczególnie w przypadku podejrzenia guza jajnika). Może się zdarzyć, że w celu wyleczenia hirsutyzmu będziemy musiały udać się do specjalistów z kilku dziedzin - na przykład do endokrynologa lub ginekologa.

Czy są na to sposoby?

Udając się do lekarza ginekologa lub endokrynologa w pierwszej kolejności wykonamy badania krwi. Należy je wyznaczyć w odpowiednim dniu cyklu, aby nie zaburzyć rezultatów. Jeżeli wyniki są w normie, powinnyśmy zbadać wydzielanie hormonów przez tarczycę i przysadkę mózgową. Na podstawie wyników specjalista określi poziom hormonów oraz zleci odpowiednią kurację.

Jeżeli za hirsutyzm odpowiada zaburzona gospodarka hormonalna, należy odstawić bądź zmienić środki antykoncepcyjne lub przyjmowane leki. Lekarz może również przepisać Ci środki obniżające poziom testosteronu. Może się okazać, że za hirsutyzmem stoi również nowotwór.

W przypadku dziedziczonego nadmiernego owłosienia przyjmowanie jakichkolwiek leków jest wysoce nieskuteczne. Najprostszym sposobem będzie usunięcie owłosienia poprzez depilację laserową.

Kiedy usuniemy przyczynę naszych problemów, nie będziemy musiały się martwić o wyrastające włoski. Jednak te, które już wyrosły nie poddadzą się bez walki i pozostaną na swoim miejscu jeśli będziesz używać tradycyjnych metod. Dla nas nadmierne owłosienie nie jest żadnym problemem, w dziedzinie depilacji jesteśmy przecież ekspertami. Jeśli szukasz swojej idealnej metody usuwania niechcianych włosów, jesteś w dobrym miejscu- epilira pomoże Ci pożegnać się z problemem raz na zawsze.

Umów się na bezpłatną konsultację w gabinetach epilira  i uzyskaj rekomendację specjalisty.

Jak to się zaczeło? Krótka historia depilacji

Dodano: 2013-10-03 17:18:39
 Jak to się zaczeło? Krótka historia depilacji

Wykonując depilację nóg, czy bikini, często zastanawiamy się,  jak radziły sobie kobiety w czasach, gdy nie było tak wielu metod depilacji jak teraz.

Dawno, dawno temu....


Historia depilacji jest bardzo ciekawa. Jej początki sięgają jeszcze czasów pierwotnych. Nasi przodkowie, ze względu na naturalne, bujne owłosienie, w okresie cieplejszego klimatu skracali włosy za pomocą ostrego kamienia lub muszli. Dzięki temu, było im znacznie chłodniej.

Kolejnym okresem, w którym depilacja była popularna, to starożytność. W Dolinie Nilu, zarówno gładkie ciało, jak i ogolona głowa były oznaką wysokiego statusu. Wynikało to nie tylko z faktu, iż osoby nieposiadające owłosienia nie tylko dobrze wyglądały ale również dbały o zdrowie i higienę, co w ciepłym klimacie było niesamowicie istotne. Nie tylko Kleopatra, czy Juliusz Cezar ale także zwykli ludzie stosowali różne metody, by walczyć ze zbędnymi włoskami.  Popularnymi narzędziami do takich zabiegów były zarówno szczypce (odpowiednik naszej dzisiejszej pęsety), ostre narzędzia do golenia jak również odpowiednik dzisiejszej pasty cukrowej – masa wyrabiana z wosku pszczelego, oliwy z oliwek, wody, cytryny i cukru. Starożytność, to również okres, w którym zapoczątkowano depilację na mokro, ponieważ ludzie często i chętnie korzystali z łaźni.

Nie tylko w Egipcie gładka skóra była synonimem piękna. W krajach arabskich, również przywiązywano wagę do czystości i higieny skóry, a co za tym idzie do dbałości o brak owłosienia. Powszechnie stosowaną metodą depilacji była w dawnych czasach nić jedwabna, którą z biegiem lat zastąpiła nić bawełniana. Osoba wykonująca zabieg z wyjątkową precyzją wyrywa jeden włosek po drugim zawiązując na nim supełek. Zabieg taki wymaga nie lada skrupulatności i doświadczenia.

Okresem w historii, który nie traktował depilacji jako zabiegu potrzebnego, było średniowiecze. Wojny religijne, rozwój kultury i sztuki wręcz nakazywał noszenie długich, zakrywających ciało strojów, a jednocześnie odrzucał dbałość o rzeczy przyziemne, do których min. zaliczano ciało i zabiegi z nim związane.

XX wiek – raz z włosem, raz pod włos

Zdecydowany powrót mody na gładkie ciało przypadł na rok 1915, w którym to magazyn Harpers Baazar opublikował zdjęcie prezentujące ogolone kobiece pachy, co oczywiście spowodowało chęć depilacji tego obszaru przez wiele podążających za trendami czytelniczek. Depilacja łydek zaczęła zyskiwać na popularności jednak nieco później. W połowie lat 50. Betty Grandle i Coco Chanel zaprezentowały gładkie łydki swoich modelek zarówno w spódnicach do połowy łydki, jak i do kolana. Zaczął się trend na gładkie łydki.

Wiek XX to mimo wszystko okres mody i nie-mody na gładkie ciało. Kolorowe lata 60., muzyka Jimmiego Hendrixa, Janis Joplin, wzbudzały kult długich włosów,  życia  w zgodzie z naturą i tym samym zwolenników depilacji było coraz mniej. Podobnie lata 80. - modę na nieogolone pachy, czy okolice bikini, można zaobserwować właściwie w każdym filmie z tamtego okresu.

Dzisiaj, ciężko jest sobie wyobrazić zadbaną kobietę niekorzystającą z żadnych metod depilacji. W przeciwieństwie do naszych przodków, znajdujemy się w dużo lepszej sytuacji, gdyż mamy dostęp do wielu metod – to, na którą się zdecydujemy, zależy tylko od nas.

Gładkie bikini- z epilira to nie problem!

Dodano: 2013-09-29 20:36:11
Gładkie bikini- z epilira to nie problem!

Depilacja miejsc intymnych, często też nazywana depilacją bikini,  jest wciąż tematem tabu. O sposobach depilacji nóg, pach czy wąsika rozmawiamy z koleżankami i wymieniamy się radami, jednak kwestia pozbywania się włosków “stamtąd” jest dość wstydliwym tematem.

Dlaczego?

Jakie zdanie o depilacji okolic intymnych mają kobiety w Polsce? Pewnie okaże się, że ile kobiet, tyle opinii. Każda z nas inaczej postrzega tę kwestię, ale obecnie depilacja bikini zyskuje na popularności. Dlaczego zatem pozbywamy się owłosienia? Zazwyczaj górę biorą argumenty związane z estetyką oraz z higieną osobistą- rzeczywiście, gdy skóra jest gładka, łatwiej jest utrzymać właściwą higienę wrażliwych miejsc.

Jak?

Decydując się na depilację bikini, miejmy na uwadze, że jest to wyjątkowo delikatne miejsce. Rozwiązaniem doraźnym jest oczywiście tradycyjna maszynka do golenia. Niestety,taki sposób ma wiele wad. W strefie okolic intymnych bardzo łatwo o zacięcia, a odrastające włoski kłują i powodują dyskomfort. Rozwiązanie jest chwilowe, bo efekt gładkości utrzymuje się bardzo krótko, owłosienie pojawia się już następnego dnia.


Zapewne nie jedna z nas do depilacji okolic bikini stosowała środki chemiczne (kremy, żele, pianki). Ich użycie jest mniej skomplikowane (bez zacięć!), ale wspomniane wcześniej środki powodują bardzo często na delikatnej skórze reakcje alergiczne. Odrosty są faktycznie mniej uciążliwe w porównaniu do maszynki jednorazowej  i pojawiają się po dłuższym czasie (czasem nawet do tygodnia). Użycie takich środków wiąże się jednak z ryzykiem pojawienia się wrastających włosków. Poza tym, jeśli zastosujecie krem na delikatną błonę śluzową, z łatwością możecie nabawić się infekcji.


Sposobem dla zdeterminowanych i wytrwałych kobiet o mocnych nerwach jest na pewno użycie depilatora lub wosku. Obie te metody umożliwiają pozbycie się włosków wraz z cebulkami, dzięki czemu odrastają one po okresie ok. 3-4 tygodni. Niestety jest to zabieg wyłącznie dla kobiet o wysokim progu bólu - bardzo bolesny, może spowodować zaczerwienienie, a nawet siniaki w przypadku wrażliwej skóry.


Jeśli chcecie się pozbyć niechcianego  owłosienia z okolic intymnych raz na zawsze, najlepszym rozwiązaniem jest epilacja, czyli metoda trwałego usuwania owłosienia. Zabieg ten całkowicie niszczy włos wraz z cebulką i uniemożliwia jego odrastanie. Przed przystąpieniem do zabiegu należy dokładnie zapoznać się z listą przeciwwskazań (np. ciąża, niektóre choroby skóry). Efekt zostaje na całe życie.

W epilira możecie pozbyć się włosków z okolicy bikini już za 159 zł za zabieg. Dla zdecydowanych na trwałe pozbycie się włosków przygotowaliśmy również pakiet nawet do 11 zabiegów na strefę bikini w łącznej cenie 799zł. Jeśli chcecie sprawdzić nasz laser diodowy LightSheer Duet zapraszamy po odbiór bezpłatnych konsultacji oraz prób laserowych. Wszystkich informacji udzieli konsultant epilira pod numerem naszej infolinii: 690432015.

Dlaczego depilujemy swoje ciało?

Dodano: 2013-09-25 18:46:56
Dlaczego depilujemy swoje ciało?

 

Według współczesnych kanonów estetyki, ciało kobiety powinno być zdrowe, nieskazitelnie gładkie i zadbane. Nie dziwi nas zatem pytanie, dlaczego depilujemy swoje ciało? Odpowiedzi jest więcej niż myślicie. Zwykle pierwszą nasuwającą się myślą są względy estetyczne - owłosiona skóra w naszej kulturze jest uznawana za mało atrakcyjną. Przeciwnicy oczywiście widzą w tym jedynie przemijającą modę albo nawet wpływ wielkich koncernów produkujących środki do depilacji. Jedno jest pewne - depilacja to nie wynalazek naszych czasów ( historia depilacji ma długie korzenie) a ludzie mają wiele powodów, częściej bardziej istotnych niż estetyka, żeby pozbyć się owłosienia.

 

Zdrowie

Owłosienie usuwa się przed zabiegami chirurgicznymi.

Powody religijne

W zależności od zakątków świata ludzie również pozbywają się owłosienia. Kapłani w starożytnym Egipcie codziennie golili całe ciało. Był to wyraz szacunku dla bóstw. Wierzono, że jedynie w takiej formie można nawiązywać z nimi kontakt. Tradycja golenia głowy jest obecna w buddyzmie, chrześcijaństwie, hinduizmie, islamie. Ta ostatnia bardzo dokładnie określa, które włosy należy zgolić a które powinny zostać.

Muzułmanie muszą:

 • - depilować pachy i miejsca intymne przynajmniej raz na 40 dni,
 • - przycinać wąsy tak, żeby nie zasłaniały ust (mężczyźni).

Muzułmanom nie wolno:

 • - golić brwi (dotyczy to zarówno kobiet, jak i mężczyzn),
 • - golić głowy (dotyczy to tylko kobiet).

Muzułmanie mogą:

 • - depilować całe ciało (z wyjątkiem wspomnianych wcześniej partii zakazanych).

Kultura

Często powodem usunięcia włosów są obyczaje danego społeczeństwa. Usuwanie owłosienia, szczególnie golenie głowy bywa uznawane za karę, np. w krajach arabskich. W Indiach wdowy z niższych kast społecznych golą głowy, co jest elementem wykluczenia społecznego. W średniowieczu golono głowy kobietom podejrzanym o uprawianie czarów.

Depilacja w sporcie

Owłosienie jest usuwane również ze względów praktycznych - zbędnych włosów często  pozbywają się sportowcy - np. kolarze, piłkarze i pływacy. Głównym powodem jest to, że gładka skóra to jednocześnie mniejsze ryzyko powikłań i zakażeń po urazach. Gdy kolarz w czasie wyścigu się przewróci, rana automatycznie jest zanieczyszczona, a usuwanie żwiru wplątanego we włosy np. na nogach jest na prawdę kłopotliwe.

Innym argumentem jest aerodynamika - pływacy golą całe ciało, żeby lepiej "czuć" wodę i szybciej się w niej poruszać.

Ach, ten wąsik...

Dodano: 2013-09-22 22:17:13
Ach, ten wąsik...

Wąsy są akceptowalne jedynie na męskiej twarzy. Dla mężczyzn zarost to powód do  dumy i świadectwo dojrzałości. Dla kobiet – kolejny kompleks i prosta droga do depresji. I nic w tym dziwnego, że kobiecy meszek to sprawa dla większości pań wstydliwa i uporczywa. Widoczne nad górną wargą włoski mogą zeszpecić nawet najładniejszą i najbardziej zadbaną twarz. Istnieje jednak wiele sposobów na pozbycie się uciążliwego problemu- najbardziej skutecznym jest depilacja laserowa.

Poznaj swojego wroga

Istnieją trzy przyczyny powstawania wąsika. Pochodzenie etniczne- predyspozycje do ciemniejszego owłosienia np. na twarzy mają między innymi Włoszki, Turczynki, Gruzinki. Nieszczęśliwe posiadaczki kobiecego wąsika (między nosem a górną wargą) to zazwyczaj kobiety o ciemnych włosach i wyrazistej oprawie oczu. Blondynki i szatynki skarżą się ma jasny, choć równie dostrzegalny meszek.

Istotną rolę odgrywają również skłonności genetyczne. Jeśli Twoja mama lub babcia ma wąsik, to zapewne Ty też będziesz musiała się z nim borykać. W takich sytuacjach niestety jesteśmy skazane na depilację.

Kluczową sprawą w przypadku przedstawicielek płci pięknej jest odpowiednia gospodarka hormonalna. To właśnie zmiany hormonalne są najczęstszą przyczyną pojawiania się owłosienia w tak newralgicznych dla kobiet miejscach, jak twarz. Tak zwany "wąsik" często pojawia się także w okresie klimakterium. Włoski w okolicy kobiecej twarzy mogą również towarzyszyć wielu chorobom takim jak:

 • - anoreksja
 • - przerost kory nadnerczy,
 • - zespół policystycznych jajników,
 • - hiperprolaktynemia,
 • - choroby i zespół Cushinga.

Jak wygrać walkę?


Przede wszystkim nigdy do usunięcia włosków nie powinnyśmy stosować maszynki do golenia. Salma Hayek używała jej przygotowując się do roli w filmie Frida, chcąc upodobnić się do tytułowej postaci. Zgolony meszek nie odrasta co prawda grubszy, ale z ostrą końcówką i dlatego wydaje się wyraźniejszy. Poza tym usuwanie włosków na twarzy maszynką do golenia to prosty sposób do zafundowania sobie krostek a nawet zapalenia mieszków włosowych.

Świetnym wybawieniem od powyższej sytuacji jest depilacja laserowa. " Przed każdym zabiegiem laserowym wąsiki należy w domu usunąć maszynką do golenia- skóra musi być gładka. Następnie poddaję skórę działaniu promieniowania laserowego. Dzięki temu zniszczeniu ulegają mieszki włosowe. Nie odrastają jednak tylko te włoski, które w chwili działania lasera znajdowały się w fazie wzrostu (anagenu), dlatego zabieg należy kilka razy powtórzyć. Zaletą tego zabiegu jest jego szybki czas wykonania i skuteczność. Z doświadczenia nawet najbardziej uciążliwych kobiecych przypadków seria 5-8 zabiegów pozwala pozbyć się wstydliwego problemu."- wyjaśnia Joanna Stryjewska z firmy epilira.

Okiem eksperta: czy depilacja laserowa boli?

Dodano: 2013-09-18 11:11:59
Okiem eksperta: czy depilacja laserowa boli?

Chcesz pozbyć się włosków raz na zawsze, ale boisz się bólu, związanego z depilacją laserową? Joanna Stryjewska, ekspert depilacji laserowej Epilira, odpowiedziała na nasze pytania związane z dyskomfortem w trakcie depilacji laserowej. Jest się czego bać?

Czy depilacja laserowa boli?

Podczas zabiegu depilacji laserowej można odczuć lekki dyskomfort, ale to, jak intensywnie odczuwamy ból, jest kwestią bardzo indywidualną. Często odczucie, jakie towarzyszy zabiegowi, można porównać do uszczypnięcia, ukłucia igiełką bądź wyrywania pojedynczego włoska pęsetą. Ponadto w okolicy poddawanej depilacji może pojawić się uczucie ciepła.

Od czego zależy pojawienie się dyskomfortu przy zabiegu depilacji laserowej?

Dyskomfort podczas zabiegu może zależeć od różnych czynników. Przede wszystkim każda z nas ma inny próg bólu. To, że nasza koleżanka odczuła zabieg w sposób bardziej intensywny nie oznacza, że nasze odczucia będą podobne.

Kto jest najbardziej narażony na ból w trakcie zabiegu?

Najczęściej osoby o grubych, ciemnych i gęstych włosach odczuwają zabieg bardziej. Również przy ciemniejszej skórze obserwuję większą wrażliwość. Wynika to z faktu pochłonięcia większej ilości energii przez naskórek. Pocieszający jest fakt, że już podczas kolejnych sesji uczucie ukłuć jest delikatniejsze, ponieważ włosów jest mniej i są bardziej osłabione.

Czy w gabinetach depilacji stosuje się jakieś metody znieczulające?

Pracuję na laserze diodowym, który posiada dwie głowice wyposażone w odpowiednie systemy zmniejszające ból. Przy zastosowaniu małej głowicy jest to końcówka chłodząca ChillTip™. Chłodzenie obniża temperaturę w skórze, tym samym znieczula ją. Ważny jest również ucisk stosowany przy aktywnym chłodzeniu kontaktowym - powoduje odpływ krwi z naczyń krwionośnych, zapobiegając ich zamykaniu i przywodząc mieszki włosowe bliżej naświetlanej powierzchni, a więc zwiększając skuteczność zabiegu. Przy zastosowaniu drugiej głowicy (HS) również zmniejszony jest dyskomfort dzięki technologii zasysania skóry. Podciśnienie wyłącza percepcję zakończeń nerwowych, przez co zabieg jest prawie bezbolesny. W nielicznych przypadkach w okolicach bardziej wrażliwych (np. bikini) jest możliwość zastosowania maści emla, która działa miejscowo znieczulająco.

Jak przygotować się do zabiegu, żeby mniej bolało?

Przede wszystkim warto sprawdzić, czy nie występują żadne przeciwwskazania do wykonania zabiegu oraz czy właściwie przygotowaliśmy do niego naszą skórę. Dzień przed depilacją usuwamy włoski maszynką, uważając na wszelkie zacięcia i podrażnienia (w miejscach gdzie naskórek jest uszkodzony zabieg nie jest wskazany). Warto na tydzień przed unikać stosowania kremu depilującego, peelingu, czy innych środków, które spowodować mogą naruszenie warstwy rogowej naskórka. By skóra łagodniej reagowała na wiązkę lasera, polecam odpowiednie nawilżenie. Przy skórze bardzo przesuszonej wskazane są środki natłuszczające. Nie stosujemy ich jednak tuż przed samym zabiegiem, ponieważ skóra musi być oczyszczona.

Która część ciała najbardziej boli w trakcie depilacji?

Zdecydowanie do najbardziej odczuwalnych partii na naszym ciele zaliczyć można okolice bikini i pach. Są to miejsca bardziej wrażliwe, o delikatniejszej skórze, nie rzadko narażone na podrażnienia.

Czy skóra boli tylko w trakcie zabiegu, czy również po?

Uszczypnięcia odczuwamy tylko podczas zabiegu. Jest to związane z pochłonięciem energii lasera przez melaninę zawartą we włosie i skórze. Po skończonym zabiegu możemy zaobserwować jedynie zaczerwienienie (pokrzywka okołomieszkowa). Jest to reakcja prawidłowa, nie powinna budzić niepokoju. U większości osób ta reakcja ustępuje tego samego dnia wieczorem.

Czy na ból przy depilacji ma wpływ cykl menstruacyjny?

Oczywiście, największą wrażliwość u pań obserwuję na tydzień przed miesiączką, dlatego nie polecam wykonania wtedy zabiegu. Jest to najtrudniejszy czas w całym cyklu. Kobieta odczuwa wtedy większą wrażliwość, pojawiają się obrzęki i inne objawy pogarszające samopoczucie.

Wywiad opublikowany na stronie www.depilacja.edu.pl, 18.09.2013r

Depilacja krok po kroku- przygotowanie do zabiegu

Dodano: 2013-09-16 10:45:04
Depilacja krok po kroku- przygotowanie do zabiegu

Depilacja laserem jest obecnie najbardziej skuteczną metodą usuwania włosów, jednak aby nasze zadowolenie z wykonanego zabiegu depilacji było pełne, konieczny jest wybór rzetelnego, sprawdzonego miejsca medycznego, które zapewni nam obsługę na najwyższym poziomie, przez fachowy i doświadczony personel. Ważną kwestią jest też rodzaj sprzętu jakim dysponuje dane miejsce- lasery diodowe są uznawane za numer 1 na świecie w trwałej depilacji. Jeśli zależy nam na permanentnym efekcie warto skorzystać z lasera LightSheer Duet marki LUMENIS, który jest jednym z najskuteczniejszych obecnie dostępnych na rynku laserów do usuwania owłosienia. Dlatego przed przystąpieniem do poszukiwań gabinetu na własną rękę zapytajcie najpierw znajomych i poszukajcie opinii w internecie.

Przed przystąpieniem do zabiegu niezbędna jest konsultacja ze specjalistą lub lekarzem. "Moje sześcioletnie doświadczenie w pracy z laserami LightSheer pozwala mi wykonywać zabiegi depilacji laserowej w najwyższym możliwym standardzie komfortu i bezpieczeństwa dla klienta. Podstawą jest oczywiście prawidłowo uzupełniona ankieta medyczna, która jest niezbędna do przeprowadzenia bezpiecznej i trwałej depilacji pożądanych obszarów." - podkreśla Joanna Stryjewska z firmy epilira. Przed rozpoczęciem zabiegu, to właśnie specjalista zadecyduje czy w naszym przypadku mamy "zielone światło" do wykonania depilacji laserowej, czy zabieg będzie korzystny. Lasery o małej mocy (niskoenergetyczne, zimne, kosmetyczne) rzadziej podrażniają skórę niż wysokoenergetyczne (ciepłe, lekarskie), ale również słabo działają na włosy, są więc mało skuteczne. "Prawidłowo po zabiegu może wystąpić delikatne zaczerwienienie skóry, które zwykle ustępuje po 1-2 godzinach. Nie jest to powodem do niepokoju i nie wymaga konsultacji z lekarzem." - kontynuuje Joanna Stryjewska. Efekty są rozłożone w czasie. Po pierwszym zabiegu uzyskamy efekt nawet do 20% włosków mniej.  Warto pamiętać, że włosy nie rosną równocześnie-z czasem pojawią się nowe włosy i należy udać się na kolejną wizytę, najlepiej co 10 tygodni. Ilość zabiegów nie jest jednakowa dla wszystkich pacjentów. Pełne zadowolenie z efektów obserwujemy średnio po serii 6-8 zabiegów.

"Każdego klienta przed decyzją o wykonaniu depilacji laserem zachęcamy do sprawdzenia przeciwwskazań oraz zaleceń. Na stronie epilira można znaleźć wszystkie z nich. Istnieje również możliwość bezpłatnej konsultacji, która w przypadku pytań rozwieje nasze wątpliwości" - zachęca Joanna Stryjewska. Przed przystąpieniem do zabiegów zwróćmy uwagę na listę przeciwwskazań. Kurację retinoidami (np. Izotek, Roaccutane) należy zakończyć na około 6 miesięcy przed planowaną pierwszą wizytą. Uważamy również na kremy i maści z zawartością retinoidów np. Izotrexin, Differin. Retin A, wit. C. oraz kwasów owocowych stosowane w miejscu zabiegu- rekomendujemy około 3 tygodnie przerwy. Podstawowym przeciwwskazaniem do wykonania depilacji laserowej jest świeża opalenizna - należy odczekać przynajmniej 2 tygodnie od kąpieli słonecznej by móc wykonać zabieg depilacji laserowej. Wykonanie takiego zabiegu wiąże się z większym ryzykiem podrażnienia skóry i mniejszą skutecznością. Tydzień przed zabiegiem, w miejscu zabiegu, nie stosujemy peelingów i innych preparatów złuszczających naskórek oraz kremów depilujących. Zalecamy za to nawilżanie skóry jeśli jest bardzo sucha lub podrażniona. Odpowiednie przygotowanie do zabiegu: wybór bezpiecznego miejsca ze sprawdzonym sprzętem oraz rzetelne uzupełnienie ankiety medycznej jest podstwą do zadowolenia z efektów. Każdy klient, który trafi do firmy epilira może liczyć na pełnowartościową usługę wykonaną w najwyższym standardzie bezpieczeństwa i komfortu.

Czy depilacja laserowa jest dla Ciebie?

Dodano: 2013-09-12 14:15:33
Czy depilacja laserowa jest dla Ciebie?

Medycyna estetyczna jest w stanie zdziałać cuda- gdy świetnie wyglądamy, świetnie się czujemy. Dbanie o zdrowie i wygląd jest podstawą dobrego samopoczucia dla wielu z nas.

Jednym z najpopularniejszych zabiegów z sektora beauty w ostatnich latach jest depilacja laserowa. Nikogo to nie dziwi, przecież żadna kobieta nie wyobraża sobie wyjścia z domu bez depilacji stref odkrytych takich jak pachy czy nogi. "Niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, że czynność ta pochłania nawet 72 dni życia! Dodatkowo, gdy podsumujemy kwoty, które kobiety wydają na maszynki, pianki, kremy, okazuje się, że najbardziej popularna metoda jest również jedną z najdroższych. Depilacja laserowa jest więc sposobem zarówno na oszczędność czasu, jak i pieniędzy".- podkreśla Joanna Stryjewska z firmy epilira.

Czy ta zyskująca na popularności metoda jest dla Ciebie?

Coraz więcej pań zastanawia się nad alternatywą dla plastrów z woskiem, czy tradycyjnej maszynki. Jednak nie każda z nas może sobie na to pozwolić (i wcale nie chodzi nam tu o względy finansowe). Wszystko zależy od koloru włosów, skóry, ich gęstości, grubości i kontrastu względem skóry...zmiennych jest bardzo dużo.

"Jeśli jesteś jasną blondynką o różowym odcieniu skóry i delikatnych, bardzo  jasnych włoskach, zgłoś się na bezpłatną konsultację do firmy epilira. Pozwoli Ci to uzyskać odpowiedź czy uzyskasz pożądany efekt czy depilacja laserowa nie jest dla Ciebie." – zdradza Joanna Stryjewska, wykwalifikowany kosmetolog z sześcioletnim stażem pracy na laserach diodowych. Depilacja laserowa przeznaczona jest  dla posiadaczek grubych i ciemnych włosków, gdyż laser nie zauważa jaśniejszych kolorów. Jeśli więc jesteś brunetką o śniadej cerze ta metoda jest dla Ciebie stworzona. Najlepsze efekty obserwujemy u klientów z ciemniejszymi włoskami i jasną skórą.

"Wizytę w epilira poprzedza profesjonalna konsultacja medyczna oraz próba laserowa dzięki czemu będziemy mogli stwierdzić jak zachowuje się Twoja skóra i jaką moc wiązki lasera dopasować do Twojego fototypu by uzyskać najlepsze efekty"- zaprasza Magda Kozłowska z epilira sp. z o.o.

Czy więcej znaczy lepiej? Fakty dotyczące powtarzania zabiegów depilacji laserowej.

Dodano: 2013-09-08 10:48:01
Czy więcej znaczy lepiej? Fakty dotyczące powtarzania zabiegów depilacji laserowej.

Istnieje wiele faktów i mitów związanych z zabiegami depilacji laserowej. Zastanawiamy się często jaki gabinet wybrać, który sprzęt jest bezpieczny i kiedy najlepiej poddać się zabiegowi. Pytanie, które powtarza się zawsze dotyczy ilości zabiegów, jakie należy wykonać, aby osiągnąć pożądany efekt.

Aktualnie na rynku medycyny estetycznej i kosmetologii dostępnych jest wiele metod, które pozwalają nam pozbyć się uciążliwych włosków z różnych części ciała ( nietrwale, bądź trwale) Mamy możliwość wyboru między tradycyjną maszynką, elektrycznym depilatorem, woskiem, systemem IPL oraz laserem diodowym.

"Najbardziej skuteczną metodą trwałego usunięcia owłosienia jest depilacja laserowa" - podkreśla prof. dr hab. n. med. Andrzej Kaszuba. 

Dlaczego zabiegi należy powtarzać?

Musimy uświadomić sobie, że lasery diodowe transportują wiązkę światła, poprzez barwnik- melaninę zawartą we włosie, aż do mieszka włosowego, który ulega zniszczeniu. Warto pamiętać, że nasze włosy przechodzą przez cykl życia a w nim trzy fazy z których najważniejsza dla działania lasera jest faza anagenu ( wzrostu włosa). Wiązka światła lasera jest w stanie zadziałać w sposób trwały jedynie na te włosy, które nie odczepiły się jeszcze od mieszka włosowego, czyli akurat na te w fazie wzrostu.

Włosy nie przechodzą w kolejne fazy synchronicznie, dlatego zabiegi należy powtórzyć w cyklu, by osiągnąć najlepszy efekt. Po pierwszej wizycie w gabinecie, możemy spodziewać się usunięcia ok. 20-30% owłosienia z danej partii, ponieważ mniej więcej tyle znajduje się w danej chwili w fazie anagenu.

Po ilu zabiegach osiągniemy efekt?

Nie można precyzyjnie określić, ile zabiegów będzie potrzebnych do osiągnięcia pełni zadowolenia z rezultatów. Zmiennych jest wiele- zależy to w główniej mierze od koloru, gęstości, grubości i stanu włosa, koloru skóry oraz partii ciała, którą depilujemy. Może się okazać, że depilacja bikini zakończy się szybciej niż depilacja pach, bądź też na odwrót. Słabsze efekty uzyska się na włosach jasnych i cienkich z małą zawartością melaniny, niż na włosach ciemnych i grubych znacząco różniących się kolorytem od skóry. Osoby, które wcześniej poddawały się zabiegom IPL, powinny liczyć się z dłuższą kuracją. Wynika to z faktu, iż IPL uszkadza mieszki włosowe ale ich nie niszczy. Standardowo przyjmuje się, że permanentne usunięcie owłosienia laserem diodowym nastąpi po serii 6-9 zabiegów.

Ile kosztuje nas permanentny efekt?

"Na to pytanie nie był mi w stanie udzielić odpowiedzi żaden specjalista. Dlatego też warto skorzystać z atrakcyjnej propozycji firmy epilira. W opcji nielimitowanej, w ramach jednej ceny, mogę przychodzić nawet 11 razy przez okres 2 lat w odstępach co 10 tygodni."- mówi Anna Żukowska, klientka firmy epilira. Cena za pakiet nielimitowany na jedną, dowolnie wybraną partię ciała to 799zł, natomiast każda kolejna, to koszt zaledwie 500zł.

Wybór należy do Was!

Zacznij jesienią!

Dodano: 2013-09-04 09:31:44
Zacznij jesienią!

Mniej słońca i umiarkowane temperatury to zdaniem lekarzy najlepsze warunki do rozpoczęcia zabiegów depilacji laserowej. Powoli na dobre żegnamy się z upalnymi dniami, sięgamy po cieplejsze swetry, a w szafie lądują letnie ubrania. Skóra najlepiej poddaje się regeneracji i zabiegom laserowym , gdy temperatura na zewnątrz nie przekracza 22 st. Oparta na wykorzystaniu wiązek światła o wysokiej częstotliwości, metoda należy do najskuteczniejszych w zakresie trwałego usuwania owłosienia. " Wrzesień to najlepsza pora roku, aby poddać się zabiegom laserowym. Skóra nie jest już muśnięta brązowym kolorem, co w przypadku tego zabiegu jest zbawienne. Wybierając się na depilację laserem diodowym należy pamiętać, że skóra nie może być świeżo opalona, poparzona, ani nawet potraktowana samoopalaczem, również po zabiegu należy unikać słońca przez nie mniej niż dwa tygodnie. "- wyjaśnia Joanna Stryjewska, kosmetolog z firmy epilira.

Na liście życzeń prawie każdej kobiety jest chęć posiadania gładkiego ciała. Zaawansowana technologia - laser diodowy pozwala osiągnąć ten efekt już po kilku zabiegach depilacji laserowej. Zabieg ten zrewolucjonizował podejście do usuwania owłosienia oraz zmienił diametralnie komfort codziennej pielęgnacji. Jak tłumaczy Joanna Stryjewska- "Wystarczy kilka zabiegów (od 5 do 8) przeprowadzanych w odstępach średnio co dziesięć tygodni, żeby pacjentka mogła zapomnieć o goleniu, woskach, depilatorach, itp."

Czego oczekujesz?

Wiedząc już, że należy wykonać 5-8 powtórzeń nasuwa się prosty wniosek- jesień i zima to zatem doskonały czas, żeby przygotować ciało do następnego lata. Przed przystąpieniem do zabiegów każda kobieta powinna podjąć decyzję, z którą częścią ciała ma najwięcej problemów pod kątem usuwania zbędnego owłosienia. Ponad 92% kobiet twierdzi, że najchętniej wykonałyby depilację bikini. Skóra w tej okolicy jest bardzo wrażliwa na golenie maszynką lub kremem depilującym. Łatwo nie tylko o podrażnienia wywołane przez stosowanie maszynki do golenia, ale także na różnego rodzaju alergie, których powodem mogą być kremy. Woskowanie również przynosi rezultaty na krótką metę- odrastające włoski są słabsze, więc zdarza się, że wrastają w skórę, tworząc w ten sposób ropne ranki. Z takimi infekcjami niestety trudno się walczy, poza tym bardzo często zostają po nich blizny i przebarwienia.

Oczywiście w epilira możliwa jest depilacja laserowa różnych części ciała. " Pod koniec sierpnia i we wrześniu obserwujemy bardzo duże zainteresowanie kobiet depilacją nóg. Przez okres wakacji, podczas słonecznej pogody skupialiśmy się na partiach zakrytych: pachach oraz bikini."- informuje Joanna Stryjewska. Olbrzymią wygodą jest depilacja nog. Wiele pań zaczyna dzień od ich golenia pod prysznicem. Istnieje lista przeciwwskazań laserowego usuwania owłosienia-jesień i zima to idealny czas na rozpoczęcie zabiegów - nie ma słońca, więc odpada pokusa opalania. Zdaniem lekarzy na dwa do trzech tygodni trzeba się pożegnać również z solarium i kremami samoopalającymi. 

Laserowy kalendarz

Zanim łydki i uda pójdą pod laser powinny odpowiednio odpocząć po wakacyjnym opalaniu. Najlepiej pierwszy zabieg wykonać we wrześniu, kolejne listopadzie, styczniu i marcu po to, aby być odpowiednio przygotowaną na kolejny letni sezon. Naturalnie depilować można więcej niż jedną część ciała. epilira przygotowała dla swoich klientów pakiety nielimitowanej depilacji laserowej. Pierwsza dowolnie wybrana nielimitowana część ciała ( zabiegi wykonywane przez 2 lata w odstępach co 10 tygodni) to koszt 799 zł. Każda dodatkowa partia w wersji nielimitowanej to jedynie 500 zł). 

Jeśli zależy Ci na gwarancji gładkiej skóry na lato rozsądnie zaplanuj zabiegi już dziś.

Epilira